slider

Gartner právě vyhlásil AZURE jako vedoucí platformu pro Cloudovou infrastrukturu jako službu (IaaS) v roce 2016

Poskytování cloudových infrastrukturních služeb (IaaS) vzrostlo jen ve 2. čtvrtletí roku 2016 celosvětově meziročně o 52,3%. Odráží to pokračující adopci firem a rozšiřování spotřebitelských služeb typu sociálních médií, gamingu a streamování videa.

Až doposud byl vedoucím poskytovatelem IaaS Amazon se svými AWS (Amazon Web Services). Jeho úspěch spočíval v tom, že byl jedním z prvních, jeho široké geografické pokrytí, široká nabídka služeb a také jeho agresivní ceny. Poslední rok však jeho růst zpomalil právě na úkor Microsoft Azure, jehož výnosy se za poslední kvartál více než zdvojnásobily.

Právě analytici firmy Gartner označili Microsoft jako jediného zástupce kvadrantu Leaders v jejich hodnocení Magic Quadrants for IaaS, PaaS a SaaS řešení pro poskytovatele cloudových služeb pro enterprise segment. Právě do SaaS (Software as a Service – Software jako služba) spadá i platforma Office 365, ale i další skvělé služby, jako CRM Online či Power BI.

Celý report firmy Gartner si můžete přečíst zde: Read the report

V případě, že máte zájem o další informace o Microsoft Azure či Office 365, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.