slider

Další tipy na Office 365

Při spojení Microsoft Office si dnes každý vybaví kancelářský balík s nejpoužívanějšími aplikacemi Word, Excel, PowerPoint a někteří i Outlook. Ne všichni je umí používat a výsledkem můžou být chyby i ve vědeckých pracích „Vědecké studie jsou plné chyb, akademici totiž neumějí používat Excel,“ jak uvedl server Živě. Mnoho chyb se vyskytuje i při používání ostatních aplikací z rodiny Office. Mimo chyb si ukážeme další užitečné vychytávky.

1. Zarážka jako šikovný pomocník

Každý z nás se s tím už setkal. Potřebujete část textu odsadit na druhou polovinu stránky. Typicky to jsou poštovní adresy u dokumentů, řádky na podpisy… Velmi často si lidé pomáhají pomocí mezerníků, jenomže v případě úpravy předcházejícího textu na řádku se text vpravo rozjede nebo část se přesune na další řádek a musí se upravit počet mezer, aby byl text zase správně zarovnán. Mnohem snadnější je klepnout na pravítko pod panelem karet. Po stisknutí tabulátoru se kurzor přesune na vytvořenou zarážku.

1

Zarážku odstraníte tažením zarážky mimo pravítko. Vlevo je tlačítko pro nastavení typu zarážky. Klikáním na zarážku jej měníte. Každý typ zarážky má jiné zarovnání.

2. Automatické konce stránek

Dalším nešvarem při vytváření dokumentů je vkládání zalomení řádku pomocí klávesy Enter, abychom začali další kapitolu textu na další stránku. Pokud budeme dále upravovat, vkládat obrázky dojde k posunu a budeme mít velké části stránek prázdných. Jak už jsme si řekli v jednom z předchozích tipů, je potřeba upravovat text pomocí stylů. Styl upravíme tak, že na něj klepneme pravým tlačítkem a dáme Změnit. Přes tlačítko Formát a Odstavec se dostaneme až na kartu Tok textu, kde zaškrtneme Vložit konec stránky před. Každý takový nadpis bude vždy na nové stránce.

2

3. Office Lens na uchování vizitek

Také dostáváte hromadu vizitek od Vašich zákazníků, partnerů a máte je na hromadě v krabici? Využijte možnost si je ukládat do poznámkového bloku OneNote. Nainstalujte si do telefonu aplikaci Office Lens, zvolte režim vizitka a vyfoťte požadovanou vizitku. Aplikace ji ořízne a nabídne nahrání do aplikace OneNote.  OneNote vytvoří kontakt a roztřídí informace jako jméno telefon, adresa a další. Pod kontaktem se objeví i fotografie vizitky. Díky vyhledávání ve OneNotu najdete potřebný kontakt během sekundy. Kontakt lze přidat díky nejrozšířenějšímu formátu vcf do různých aplikací.

4. Konference zvládnete i bez internetu

Občas se stane, že se nemůžete dostavit na schůzku či meeting. Dnes je to sice málo pravděpodobné, ale jsou místa, kde není internet na připojení se k online schůzce. Pokud uspořádáte online schůzku, je možné se k ní připojit i přes telefon. Hovor má tarifikaci jako volání na běžnou pevnou linku. Po zavolání vyťukáte osmimístný PIN a jste připojení k online schůzce.

5. Sdílejte svoje poznámky ze schůzek

Všechno souvisí se vším a je to tak i v Office 365. Zase si ukážeme propojení mezi aplikacemi. Tentokrát to bude mezi OneNote a Outlook. Pokud si vytvoříte schůzku, kam pozvete další lidi, můžete ke schůzce přiřadit poznámkový blok, který otevřete klepnutím na odkaz u schůzky. Máte na výběr ze sdíleného, kde ostatním rozdáte úkoly nebo chcete sdílet poznámky ze schůzky pro nepřítomného člena, a soukromého pro vlastní poznámky. Odkaz na blok se přidá do podrobností schůzky v kalendáři.

Přispějte ke zlepšení i Vy!

Pokud postrádáte nějakou funkci v Office, můžete svým nápadem přispět k vylepšení stávajícího řešení. Jestliže bude o funkci zájem i mezi ostatními, Microsoft ji zařadí do vývoje. Pro zaslání Vašeho nápadu klepněte na Soubor a v levém panelu na Váš názor.


V případě, že máte zájem vyzkoušet Office 365 či potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.