slider

Microsoft snižuje ceny oblíbených Azure virtuálních strojů

Microsoft na začátku měsíce října oznámil, že trvale sníží ceny nejoblíbenějších virtuálních strojů (Virtual Machines – VM) na cloudové platformě Azure. V některých případech klesla cena až na 50 %. Podle analytiků jde o začátek nové cenové války cloudových poskytovatelů.

Přehledné shrnutí změn:

  • ● Cena strojů Dv2 klesne o 15 %. Díky velké paměti a SSD úložišti jsou Dv2 považovány za všestranné řešení. Ceny základní VM (A1 a A2) klesnou o 50 %.
  • ● Cena strojů F klesne o 11 %. Stroje řady F jsou cenově dostupnější než Dv2, oproti nim mají ale lepší poměr výkonu CPU ku paměti.
  • ● V listopadu tohoto roku bude představena nová základní řada Av2. Ta by měla mít ceny až o 36 % nižší než má současná řada A.

Za zmínku stojí taky to, že uživatelé Windows Serveru, kteří používají službu Software Assurance mohou nyní dosáhnout až na 41% snížení ceny.

microsoft azrue

V případě, že máte zájem o další informace o Microsoft Azure či Office 365, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Další informace o změnách a novinkách se dozvíte na MS Azure blogu, webu či ceníku.