slider

Možnosti Azure Active Directory

Azure Active Directory (AAD) je nová cloudová adresářová a ověřovací služba od Microsoftu.

IT administrátorům dává jednoduchou a dostupnou možnost pro vytvoření jednotného ověření uživatelů pro stovky SaaS aplikací, jako jsou Office 365, Salesforce.com, DropBox nebo Concur.

Z pohledu Office 365, který AAD využívá, je možné synchronizovat uživatele z vlastního on-premise Active Directory. Případně pouze AAD ke správě a přihlášení uživatelů ke službám Office 365.

Jaký je hlavní rozdíl mezi AD a AAD?

Hlavní rozdíl je v tom, že Active Directory je adresářová služba, která běží na serveru v síti LAN, případně na vlastním serveru v cloudu. Ta umožňuje centrální správu ověřování a identit pro zařízení i uživatele v síti. AD podporuje ověřování pomocí protokolů NTLM nebo Kerberos, kdežto AAD podporuje pouze nové protokoly OAuth 2.0 nebo SAML. Tyto protokoly využívají právě cloudové a SaaS aplikace. Bohužel ale zatím nejsou podporovány větším množstvím desktopových aplikací, kde stále dominuje Kerberos a NTLM.

Firmy s hybridním prostředím, které provozují různé verze operačních systémů a chtějí všechna tato zařízení a jejich uživatele centrálně spravovat, se bez vlastního, ať již on-premise nebo pronajatého cloudového serveru s plnohodnotným AD, neobejdou.

Nejnovější Windows 10 od Microsoftu však již podporují správu uživatelů i zařízení v AAD a tak společnosti, které chtějí provozovat pouze zařízení s WIN 10 a nechtějí investovat do vlastních serverů s doménovým kontrolerem a službou AD, mohou plně využít služeb Azure Active Directory pro správu počítačů a uživatelských účtů, ideálně ve spojení s Office 365.

Máte-li zájem o nabídku nebo více informací, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.