slider

OpenOffice možná končí – další důvod, proč přejít na Office 365

V minulém týdnu oznámilo vedení opensourcového kancelářského balíku OpenOffice, že jeho „odchod do důchodu“ je zcela vážnou možností. Jako hlavní důvod je uváděn drastický nedostatek vývojářů, kteří by na projektu dále spolupracovali. Uživatelům se doporučuje přejít na konkurenční řešení, zejména na Office 365.

Tyto problémy nejsou žádným překvapení, OpenOffice zažíval propad od roku 2010, kdy se velká část jeho tvůrců osamostatnila a založila konkurencí LibreOffice.

Dostatek personálu je důležitým faktorem hlavně pro tempo vydávání nových aktualizací – pokud se zpomalí, představuje používání software pro uživatele velké bezpečnostní riziko. A to může být tak velké, že sám viceprezident OpenOffice Dennis E. Hamilton doporučuje změnu na nějaké jiné řešení, nejčastěji je zmiňován Microsoft Office či LibreOffice.

Právě Microsoft Office 365 může být zajímavou alternativou pro odcházející uživatele. S jeho příznivou cenou předplatného, častými aktualizacemi a bohatými funkcemi představuje ideální řešení nejenom pro jednotlivce, ale i pro firmy.

V případě, že máte zájem vyzkoušet Office 365 či potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.