slider

Office 365 Planner – co vše umí?

Mezi nejzajímavější novinky mezi aplikacemi Office 365 patří i služba pro plánování vnitrofiremních úkolů Planner. Ta nabízí jednoduchý a přehledný způsob jak organizovat práci v týmu. Umožňuje vytvářet plány (projekty), organizovat a přiřazovat úkoly, sdílet soubory, posílat zprávy a kontrolovat postup prací. Bude se Vám hodit nejenom při přípravě marketingové akce, brainstormingu nápadů na nový produkt či přípravě na návštěvu zákazníka či partnera.

Hlavní funkce

Mezi nejhodnotnější funkci Planneru patří zajisté vizuální organizace týmové práce. Každý projekt má svoji nástěnku, na které jsou umístěny kartičky znázorňující jednotlivé úkoly. Ty jsou definovány popisem a datem dokončení, ale mohou obsahovat i přílohy a komentáře. Všechny přiložené obrázky či dokumenty jsou ihned vidět v náhledu, každý zaměstnanec tak ihned vidí, čeho se úkol týká.

Introducing-Office-365-Planner-2-1024x492[1]

Planner také přehledně zobrazí postup všech vašich projektů. V položce „Hub“ získáte komplexní přehled, v „My tasks“ si můžete vyfiltrovat pouze informace, které zrovna potřebujete. Sekce „Charts“ pak pomocí interaktivních grafů vizualizuje postup jednotlivých zaměstnanců a úkolů. Žlutě jsou označeny ty, které ještě nezačaly, modře ty probíhající, zeleně ty dokončené a červeně ty zpožděné.

Introducing-Office-365-Planner-4-1024x511[1]

Propojení s Office 365

Některé konkurenční nástroje samozřejmě nabízí mnohé z uvedených funkcí, největší výhoda Planneru ale spočívá v propojení s ostatními aplikacemi Office 365. Díky Skupinám či Outlooku (ať na PC, v prohlížeči nebo na mobilu) tak máte všechny důležité týmové konverzace neustále u sebe.

Introducing-Office-365-Planner-5-border-1024x571[1]

Užitečná je také možnost editace kancelářských dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) přímo z karet v rozhraní Planneru. Všechny nahrané soubory se také ihned uloží do knihovny SharePoint, takže jsou k dispozici i pokud jste bez připojení k internetu.

Jak Planner získat?

Office 365 Planner je zatím dostupný pouze pro zákazníky s programem pro nové verze. Aktuálně je nabízen pro tyto plány předplatného: Office 365 Enterprise E1, Office 365 Enterprise E3, Office 365 Enterprise E4, Office 365 Enterprise E5, Office 365 Education, Office 365 Education E3, Office 365 Education E4, Office 365 Business Essentials and Office 365 Business Premium. V budoucnu se počítá s přidáním dalších. (Zdroj: Office 365 Blog).


Pokud potřebujete se zprovozněním či obsluhou Planneru pomoci, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.