slider

Pozvánka na odborný seminář ESET TECH DAY 2016

Dovolujeme si vás pozvat na odborný seminář pro firmy, zaměřený na internetové hrozby, který se uskuteční 20.4.2016 ve spolupráci se společností ESET software spol. s r.o., předním výrobcem antivirové ochrany. Seminářem vás bude provázet Petr Šnajdr, bezpečností expert společnosti ESET. Petr vám představí novinky a trendy v oblasti počítačových hrozeb a dále vás bude informovat o tématech vyjmenovaných níže.
Účast na semináři je bezplatná. Pozvánka platí pro jednu osobu – ke stáhnutí zde.

Kdy: 20.4.2016
Kde: sídlo firmy ESET software, Jankovcova 1037/49, Praha 7

Program semináře:

09:00 – 09:15 Registrace účastníků
09:15 – 09:30 Snídaně
09:30 – 09:50 Aktuální hrozby a trendy v zabezpečení
Struktura hrozeb na internetu se mění každým dnem. O opravdu velkých a rozšířených hrozbách je slyšet. Jaké jsou nejrozšířenější hrozby poslední doby a jaký dopad měly? Jak na uvedené hrozby reagovali výrobci antivirových systémů?
09:50 – 10:10 Problematika sociálního inženýrství
Pojem sociální inženýrství je i přes velkou osvětu v médiích pro mnoho z nás velkou neznámou. Každý z nás dostává denně více či méně nevyžádané pošty, follow up od operátorů, autoservisů a bank také přibývá. Opravdu si všímáme pozorně všech takových věcí, opravdu si uvědomujeme, co sdělíme do telefonu? Phishing, Pretexting, Baiting jsou pojmy, které neznáte? Možná je na Vás již někdo v minulosti použil a vy neměli možnost to odhalit.
10:10 – 10:30 Ochrana mobilních zařízení
Mobilní zařízení jako telefon nebo tablet používá dnes naprostá většina z nás. Počítačové viry a škodlivé kódy se ve větší míře objevily až při masovém nasazení počítačů ve firmách a domácnostech. S přibývajícím počtem tzv. chytrých telefonů, s rostoucí mírou nasazení operačních systémů do mobilních telefonů a tabletů, roste i míra útoků na mobilní zařízení. Stále více z nás používá mobilní zařízení jako mobilní kancelář, přístup k elektronické poště, využíváme aplikace pro přístup k internetovému bankovnictví. A zde se uvádějí informace, které se dají zneužít.
10:30 – 10:45 Bezpečnější přístup do firemní sítě
Politiky pro bezpečná hesla nefungují? Uživatelé si mění hesla na odvozená hesla těch minulých? Nejen tyto faktory mohou ohrozit firemní data, nebo data vašich zákazníků. ESET Secure Authentication poskytuje výkonné, ale přesto velmi jednoduše implementovatelné ověřování pro zabezpečení vzdáleného přístupu k firemní síti a citlivým informacím použitím dvoufaktorové autentizace.
10:45 – 11:00 Ochrana koncových stanic
Doby, kdy nebylo třeba koncové stanice chránit, jsou nenávratně pryč. Počet internetových hrozeb a sofistikovanost takových útoků roste. Stále jsou slyšet názory, že při dostatečném zabezpečení vstupu do internetu, tzv. internetové brány, nemůže dojít k napadení počítačů v síti a potenciální ztrátě dat. I přes snahu zabezpečit vstup do internetu jsou stále cesty, jak může k napadení dojít. Volíme tedy komplexní nástroje a politiky zabezpečení tak, abychom toto riziko minimalizovali.
11:00 – 11:30 Diskuze
11:30 – 12:30 Oběd

Kontaktní osoba: Nikola Šikulová, nikola.sikulova@eset.cz, +420 724 591 811