slider

Snížení kapacity a další změny na úložišti OneDrive

Uživatele cloudového úložiště OneDrive (které je mimo jiné dostupné i přes službu Office 365) čekají nepříjemné změny. Již v listopadu oznámil Microsoft, že sníží kapacitu dat, které je na něm možno uchovávat a nyní se začínají změny postupně zavádět.

K jakým změnám dochází? Snížení kapacity se dotkne zejména bezplatných účtů OneDrive, zde se sníží kapacita z 15 GB na 5 GB. Zruší se bohužel i bonusové úložiště pro snímky z fotoaparátu. Placené 100 GB a 200 GB plány jsou nahrazeny novým 50 GB plánem. Neomezené úložiště pro studenty a domácnosti pro předplatitele Office 365 již také nejsou dostupné (byly sníženy na 1 TB úložištěm).

Kolik dat se při nových limitech úložiště dá uchovat?

  • – OneDrive bezplatně s 5 GB: dost místa pro přibližně 6 600 dokumentů Office nebo 1 600 fotek.
  • – Office 365 s 1 TB: dost místa pro přibližně 1 milion dokumentů Office nebo 330 000 fotek.

Microsoft tyto změny zavedl zejména kvůli podcenění toho, jak velké úložiště může poskytovat uživatelům zadarmo při maximální rychlost a uživatelské přívětivosti. Pokud by tato situace pokračovala, nebyl by schopný pokračovat v poskytování služeb OneDrive s takovou spolehlivostí.

Více informací najdete v oficiálním vyjádření.


Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.