slider

Co přinesly nové aktualizace Outlooku pro Mac, Android a iOS?

Červnový update e-mailového klienta Outlook pro operační systém Mac (součást platformy Office 365) přinesl několik uživateli často žádaných novinek. Jde o užitečné maličkosti, které jsou však na Windows dostupné již delší dobu. Mobilní verze pro systémy Android a iOS pak dostaly možnost lépe pracovat s kontakty.

Odložení odeslání e-mailu

Ne vždy se čas, kdy e-mailovou zprávu napíšete shoduje s časem, kdy ji potřebujete poslat. Proto v Outlooku pro Mac přibylo tlačítko „Odeslat později“. S ním si můžete Váš e-mail nejdříve připravit a poté naplánovat přesný čas, kdy se má odeslat. Zpráva se tak přesune do konceptů a následně v nastavené datum a čas sama odešle. Vše proběhne automaticky a v pozadí, Vy tak nemusíte mít Outlook ani spuštěný.

Outlook for Mac toolbar is displayed with the Send Later button highlighted.

Sledujte doručení a přečtení e-mailu

Když posíláte přes e-mail důležitou zprávu, někdy se může stát, že potřebujete vědět, kdy příjemci dorazila a kdy si ji přečetl. Outlook pro Mac nyní podporuje upozornění na obě tyto události. Jak je asi poznat z názvu, upozornění na doručení Vás upozorní na doručení zprávy na příjemcův klient, upozornění na přečtení na to, že si ji otevřel.

Outlook for Mac toolbar is displayed with the Request a Delivery Receipt and Request a Read Receipt options displayed. The Request a Delivery Receipt option is selected.

Předpřipravte si šablony e-mailů

Pokud často posíláte e-mail, který obsahuje stále ty samé a opakující se informace, hodit se Vám bude nová možnost předpřipravení unikátních šablon. Ty pak můžete jednoduše znovu použít. Před odesláním zprávy ze šablony ji samozřejmě můžete ještě poupravit.

Vytvořte z e-mailů úkoly a události do kalendáře

E-maily často obsahují důležité informace, které budete někdy v budoucnu potřebovat. Abyste na ně nezapomněli, naplánujte si z nich jednoduchým přetažením zprávy do Vašeho kalendáře nové události. Z předmětu e-mailu se stane název události a z jeho textu pak připojená poznámka. Stejně tak si můžete e-maily přetáhnou do Vašich úkolů (Microsoft Planner).

Nový průvodce připojením účtu

V nové verzi se Outlook pro Mac dočkat také nového a zjednodušeného okna pro přidání nového účtu. Předtím jste museli vědět, jaký typ účtu máte (Office 365, Exchange, IMAP Nebo POP). Nyní stačí pouze zadat jeho adresu a Outlook sám detekuje všechno nastavení. Navíc se Vás před jeho prvním spuštěním zeptá, zda chcete automaticky přidat účty, přes které jste do jiných Office aplikací na Macu připojeni.

Image shows steps for the improved account setup experience in Outlook for Mac.

Zlepšené přidání a úprava kontaktů v mobilní verzi

Novinek se však nedočkal pouze Mac pro Outlook, funkce přibyly i do mobilní verze pro Android a iOS. Nově tak můžete přímo v aplikaci přidávat a upravovat Vaše kontakty. Obrazovka kontaktů byla také celkově redesignována, nyní na ní vidíte například poslední konverzace a sdílené soubory.

Tyto novinky byly jedny z nejčastěji požadovaných v rámci zpětné vazby, které společnost Microsoft dostala na webu Outlook UserVoice a od uživatelů ze skupiny Office Insiders. Je tak velmi pozitivní vidět, že se Microsoft aktivně zajímá o to, co jeho zákazníci chtějí.

Pokud máte zájem o další informace o Outlooku či o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Další podrobnosti o novinkách najdete ve článku na Office Blogu nebo oficiálním webu aplikace Outlook.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.