slider

Červencové Office tipy #2

Přicházíme s dalšími tipy pro práci v Office 365, o kterých jste zatím nevěděli. Navazujeme tak na předchozí díly tipů: Červnové Office tipy  a Červencové Office tipy.

OneDrive (ne)má jen 1 TB místa na soubory v cloudu

Nedávno vyšel na serveru Živě.cz článek, který upozorňuje uživatele na možnost přikoupit si do OneDrivu další prostor až do 2 TB. Toto se týká Office 365 pro domácnosti nebo jednotlivce. My se podíváme, jestli je možné získat více místa pro firemní zaměstnance.

U firemních Office 365 není žádnou novinkou, že lze pro uživatele pořídit více místa na jejich OneDrive úložiště. Pro uživatele, kteří mají plány Business se musí pořídit OneDrive online Plán 2 nebo Office 365 Enterprise, licence E3 a vyšší již OneDrive plán 2 obsahují.

Mám plán 2, ale mám pouze 1 TB místa

Plán 2, ať už samostatně či v rámci licencí E3 a vyšších, umožňují uživatelům používat 25 TB OneDrive. Zpočátku dostává uživatel 1 TB místa pro své soubory, správci tenantu můžou navýšit místo na 5 TB, navýšení nad 5 TB je možné po kontaktování podpory Microsoft.

Tmavý režim Outlooku

Nechcete sice v noci pracovat, přesto často každý z nás sklouzne k tomu, že i po západu slunce firemní notebook otevře. Pracovní aplikace proto dostávají tmavý režim a jinak tomu není ani u poštovního klienta Outlook.

Obrázek 1: Zapnutí tmavého režimu

Tmavý režim v Outlooku zapnete přepínačem v nastavení, jak vidíte na obrázku výše. Každou zprávu lze číst s klasickým bílým pozadím. V záhlaví zprávy zmáčkněte rozsvítit. Tato funkce je dostupná jenom pro novou verzi Outlooku. U všech uživatelů se tato možnost objeví do konce července.

Tmavý režim ve OneNote

Ve tmavých režimech budeme pokračovat. Tmavý režim je možné zapnout i v oblíbeném OneNote.

Postup jak na to:

  • Nastavení
  • Možnosti
  • Režim přepnete na tmavý

Tato funkce se týká jenom aplikace OneNote integrované ve Windows. Aplikace OneNote, která byla ještě donedávna i v balíku Office ke stažení z portalu Office.com, již není aktualizovaná o žádné další vylepšení.


V případě zájmu o více informací o Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.