slider

Červencové Office tipy #1

Po prvním díle s užitečnými tipy pro Outlook pro vás máme nachystané další užitečné funkce aplikací z rodiny Office 365 – tentokrát se podíváme na Teams. Tato služba získává ve firmách čím dál větší oblibu. Následujícími tipy si můžete práci s ní výrazně ulehčit.

Upozornění na nový úkol

Pro plány přidané do některého týmu v Teams dostanete upozornění na nový úkol. Jakmile vám kolega přiřadí úkol dostanete upozornění. Notifikace na nový úkol se objeví v záložce aktivity. V upozornění se dozvíte:

  • – Název úkolu
  • – Kým byl úkol přiřazen
  • jakém plánu byl úkol vytvořen
  • – Odkaz na úkol

Notifikace na úkol se zobrazuje ve všech verzích Teams. Nezáleží, jestli používáte aplikaci na počítači nebo Androidu či iOS. Upozornění fungují na počítačích i mobilních platformách.

Přispívání do Teams přes email

Jsou věci, se kterými se chcete podělit do Teams, ale přišly e-mailem. Každého v tuto chvíli napadne, že obsah zprávy jednoduše zkopíruje do kanálu pomocí Ctrl+C a Ctrl+V. U textových zpráv to je rychlé a snadné, jenomže většinou má e-mail i přílohy, a ty je třeba uložit do počítače – třeba na plochu. Z plochy je zase musíte přesouvat do Teams.

Každý kanál v Teams má svoji unikátní e-mailovou adresu. Tu získáme klepnutím na tři tečky u kanálu a Získat emailovou adresu. Dostanete e-mailovou adresu, která je kombinací číslic a písmen. Pro příště si ji Outlook bude pamatovat. Bude mít v našeptávači jméno ve formátu <Název týmu> – <Název kanálu>.

Obrázek 1: Získání emailové adresy týmu

Obrázek 1: Získání emailové adresy týmu

Skrytí některých týmů v Teams

V organizaci je běžné, že jste součástí několika týmů, ale nejste aktivními přispívateli. Potřebujete mít jenom přístup k souborům nebo přidáte příspěvek zřídkakdy. Tým může mít mnoho kanálů a zabírá velkou plochu postranního panelu.

Nově můžete nepoužívané týmy skrýt. Stále máte přístup k celému obsahu v týmu, funguje i přidávání příspěvků, úkolů … zkrátka vše. Tým se přesunul pod nenápadnou položku Skryté týmy pod posledním týmem. Skrytí týmu provedete klepnutím na tři tečky u týmu a zvolením Skrýt v kontextové nabídce. Zobrazení týmu se provede stejně, jenom místo tlačítka Skrýt vyberete Zobrazit.

Žádost o přidání člena do týmu

Novinkou v Teams je pozvání člena od jiného obyčejného člena Týmu. Do teď mohl přidávat do týmu lidi pouze vlastník týmu. Od nové verze může zvát členy kdokoli, ale pozvánka podléhá schválení. Žádost musí být schválená vlastníkem týmu. Postup je stejný jak přidání člena vlastníkem.

Obrázek 2: Žádost o přidání členů

Obrázek 2: Žádost o přidání členů


V případě zájmu o více informací o Office 365 či službě Teams nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.