slider

Červnové Office tipy

Microsoft v rámci předplatného Office 365 přichází neustále s novinkami a vylepšeními. Dnes se podíváme na užitečné funkce v Outlooku, které ne každý zná.

Funkce Nerušit (Android)

V dnešní době jsme všichni online prakticky neustále. E-maily chodí de facto stále, ale čas od času chceme mít klid a soustředit se na konkrétní úkol. Android aplikace umí nastavit období klidu na neurčito, na hodinu nebo do dalšího dne na začátek pracovní doby. Mimo tohoto přepínače je možné omezovat oznámení v pravidelný čas – o víkendu, v pracovní době nebo při schůzkách v kalendáři.

Nastavení funkce nerušit:

  • Menu -> Zvoneček u emailu -> Nastavení funkce nerušit -> Potvrdit v pravém horním rohu

 

Skener dokumentů a tabulí

Tato funkce, která automaticky ořízne a vyrovná vyfocený dokument nebo tabuli, je známá z aplikace Office Lens. Nyní je k dispozici přímo v Outlooku jak pro Android, tak pro iOS zařízení. V rozepsané e-mailové zprávě vyberte fotoaparát, zvolíte požadovaný objekt (Dokument, Fotka, Tabule) a vyfotíte ho. Následně můžete udělat drobné úpravy, jako je jeho otočení, oříznutí a přidání poznámky pomocí malování, například označení důležité informace v dokumentu.

Chcete-li využít lépe svůj chytrý telefon, přečtěte si více o možnostech aplikace Office Lens v tomto článku.

Obr. Výběr režimu focení v systémech Android

Obr. Výběr režimu focení v systémech Android

 

Profesionální snímky prezentace

Prezentace dnes vytváří každý. Chcete svůj produkt představit zákazníkovi, prezentovat dosažené výsledky vedení nebo cokoli jiného. Trápíte se při vytváření líbivého designu? Už nemusíte! V PowerPointu existuje funkce Návrhy designu, která celou grafickou práci udělá za vás.

Z obyčejného snímku s bílým pozadím a textem vytvoří líbivou prezentaci doplněnou o symboly a sladěnou grafikou.

Výsledek takového automatického designu může vypadat způsobem jako na předchozích dvou obrázcích. Tyto dva designy samozřejmě nejsou jediné, které najdete. V závislosti na textu umí PowerPoint i generovat časovou osu.


V případě zájmu o více informací o Office 365 a Outlooku nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.