slider

ESET Decryptor – nejen Office 365 chrání Vaše data

Společnost ESET nedávno vypustila do světa novou verzi svého volně dostupného nástroje Decryptor pro oběti škodlivých ransomware kampaní. Díky tomuto rozšíření dekryptovacího nástroje mohou uživatelé a firmy postižené útokem z rodiny Crysis nyní zdarma získat zpět své napadené soubory. I když platforma Office 365 obsahuje mnohé bezpečnostní funkce, často se hodí i ochrané specializované produkty, jako je právě Decryptor.

Dešifrovací nástroj společnosti ESET se současnou aktualizací může pomoci obětem šesti unikátních variant této specifické rodiny ransomware. Každou z nich lze identifikovat pomocí vlastní přípony: .xtbl, .crysis, .crypt, .lock, .crypted, .dharma.

Crysis je typ ransomware, který byl využit i pro řadu útočných kampaní v České republice. Nejčastěji se tak dělo pomocí malwaru šířeného v přílohách e-mailů, které následně tento ransomware stáhl do zařízení uživatele,“ říká Pavel Matějíček, manažer technické podpory společnosti ESET.

Více se dozvíte v oficiální tiskové zprávě. Návod na použití nástroje ESET Crysis Decriptor naleznete na webu technické podpory ESET.