slider

Hybridní nasazení Office 365 u zákazníků s vlastním Exchange serverem

Zákazníci, kteří již nějakou dobu provozují řešení od firmy Microsoft na svých serverech, si často pořizují službu Office 365 jako rozšíření své stávající infrastruktury, ať už z důvodu navýšení počtu nových licencí, či nedostatečné kapacity úložiště na stávající infrastruktuře.

Při troše snahy lze vedle sebe provozovat stávající On-Premise Exchange server zákazníka spolu se službou Exchange online, která je součástí většiny plánu Office 365 a rozšířit tak počet mailboxů či jejich kapacitu bez nutnosti velkých investic do stávající infrastruktury.

Základní popis

Prakticky se jedná o koexistenci dvou mailových služeb, Exchange On-Premise (verze 2007 a výš) a Exchange Online, v rámci organizace, kde část uživatelských schránek sídlí na serveru (serverech) dané firmy a část na serverech v cloudu ve službě Office 365. Emailové schránky se dají mezi službami libovolně přesouvat tam a zpět, přičemž jejich správa probíhá přes konzoli klasického Exchange serveru. Ostatní služby Exchange serveru jako adresář, skupiny atp. jsou mezi oběma službami synchronizovány.

Důvody pro nasazení

Důvodů, proč vůbec uvažujeme o takovémto nasazení, existuje několik. Mezi ty nejdůležitější patří tyto:

Odlehčení zátěže vlastním serverům – Vaše firma roste a tím pádem nabývá i objem dat vašeho on‑premise Exchange serveru spolu s jeho nároky na hardware. Místo upgradu hardwaru nebo rozšíření podnikové sítě o další servery můžeme stávající mailové službě odlehčit přesunutím části schránek a emailového provozu na Exchange online.

Plynulý přechod na cloudové řešení – Hybridní nasazení můžeme využít i při celkovém přechodu na Exchange online, kde při větším počtu schránek či jejich nadměrné velikosti je přenos starých emailů pomocí PST souborů či klasickou migrací relativně zdlouhavý proces. Díky koexistenci a možnosti libovolně přesouvat schránky mezi službami, si můžeme migraci rozvrhnout na delší časové období, rozdělit ji do několika fází (např. podle oddělení) či vyzkoušet si Exchange Online jen na pár uživatelích a to vše bez výpadku služby.

Rozšíření stávající služby – Hybridní nasazení s sebou přináší možnost pro uživatele používat doplňkové služby dostupné v rámci Exchange online. Pro příklad uveďme asi tu nejpoužívanější, Exchange Online Archiving, která zpřístupní vaše archivy online bez rizika ztráty dat při poruše lokálního disku počítače uživatele.

Větší bezpečí dat a ochrana proti nevyžádané poště – Díky umístění schránek na servery Microsoftu s vysokou mírou zabezpečení dat a odesílání a přijímání zpráv přes SMTP služby, chráněné několika anti-spamovými a antivirovými jádry jsou vaše poštovní schránky v Office 365v absolutním bezpečí.

 

Uvažujete-li o nasazení Office 365 v hybridním prostředí, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže. Rádi vám zpracujeme plán migrace a s celým procesem pomůžeme.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.