slider

Integrace Planneru a Outlooku s Microsoft To-Do

Microsoft vypustil do světa novinku v podobě integrace To-Do s aplikací Microsoft Planner. Od dubna 2019 tak máte úkoly z Outlooku i Planneru vždy při sobě v aplikaci To-Do.

To-Do je aplikace, pomocí které si můžete organizovat své úkoly. Ty mohou být jak pracovního, tak osobního charakteru. Můžete si vytvářet různé logické skupiny úkolů a také konkrétní skupinu úkolů sdílet s dalšími lidmi. Aplikace Microsoft To-Do je dostupná pro počítače a chytré mobilní telefony iPhone a Android. Vždy po otevření aplikace se připomínají úkoly, které máte nedokončené. Na hlavní stránce jsou vždy úkoly na daný den.

Přidávání úkolů je intuitivní pomocí tlačítka plus vpravo dole. K úkolu lze přidat termín splnění, připomenutí a třeba i více kroků v rámci jednoho úkolu. Nově umí aplikace zobrazovat úkoly z Planneru. K seznámení se s Plannerem jsme vytvořili demo k zavedení GDPR.

Všechny úkoly vytvořené v Outlooku nebo Planneru se zobrazují v To-Do. Pro integraci není třeba nic dělat, vše se děje automaticky. Jakmile v Planneru někdo vytvoří úkol a přidělí mi ho, zobrazí se mezi plánovanými úkoly. Stejným způsobem fungují úkoly v Outlooku.

  1. Přepnu se v liště pod e-maily z pošty na úkoly
  2. V horní liště zvolím nový úkol
  3. Vyplním předmět, čas a podrobnosti
  4. Uložím úkol

Spojení Outlooku a To-Do funguje i obráceně. Outlook zobrazuje úkoly zadané v To-Do. Označit úkol jako splněný můžete také v jakékoli aplikaci. Stav úkolu se bude synchronizovat napříč všemi aplikacemi.

Máte jenom licenci Office 365 Business Essential a využíváte on-line verzi Outlooku?  Integrace funguje i v něm. Pro správnou funkčnost si musíte zapnout New Task modul v nastavení (toto platí v době publikování tohoto článku, do budoucna bude automaticky zapnuto).

V případě, že nechcete mít stejný seznam úkolů v jednotlivých zařízeních a chcete mít v každém zařízení úkoly samostatně, lze to nastavit. Integraci napřič aplikacemi lze vypnout v nastavení aplikace To-Do. Od té chvíle budou úkoly vedeny samostatně.

Tip:
Pro Windows existuje i verze To-Do pro desktop. Stáhnete ji z Microsoft Store. Větší prostor na monitoru poskytuje snadnější orientaci v aplikaci. Vyzkoušejte si, jestli  vám více vyhovuje na desktopu To-Do nebo Outlook.

Přečtěte si více o aplikaci Microsoft To-Do .


V případě zájmu o více informací pro využití ve firemním prostředí nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.