slider

Jak si vede Microsoft Teams

Nástroj pro týmovou spolupráci Microsoft Teams si od oficiálního uvedení na trh v březnu 2017 neustále získává oblibu mezi firmami a organizacemi. Jeho tržní podíl se za 2 roky zvýšil o 18 procentních bodů a je nejrychleji rostoucím nástrojem v této kategorii, jak je patrné z grafu.

Zastoupení nástrojů pro spolupráci mezi firmami. (Zdroj: Spiceworks.com)

Co jsou pravděpodobné příčiny tohoto úspěchu?

Důvodů úspěchu může být hned několik, my zmíníme ty, které vnímáme na základě naší praxe se zákazníky:

  • Microsoft Teams je součástí Office 365 a vhodně navazuje na další aplikace a služby v tomto řešení. Provázanost s Microsoft Office, úložištěm souborů, kalendářem a možností chatování patří mezi hlavní důvody, proč je pozitivně přijímán.
  • Většina firem a organizací má stále postavenou komunikaci na e-mailu a úložišti souborů. Omezená skupina lidí pak občas používá další nástroje. Vedení firem a organizací vnímá, že existuje prostor pro zlepšení komunikace a hledají vhodný nástroj. Microsoft Teams tento prostor elegantně vyplnil a nabídnul nástroj, který lze snadno nasadit a začít používat.
  • Agresivní cenová politika Microsoftu umožňuje začít využívat tento nástroj i velmi malým organizacím a firmám. Mnoho firem tento nástroj získalo neplánovaně, prostě tak, že je součástí i nejlevnějšího plánu Office 365 Business Essentials.
  • Podpora platforem Windows, MacOS, iOS a Android umožňuje firmám a organizacím začít používat toto řešení bez ohledu na skladbu zařízení nebo preferenci platformy.
  • Další nástroje od Microsoftu, jako je Microsoft Forms, poznámkový blok OneNote, Planner, Sway, umožňují i malým firmám a organizacím rychle a levně řešit mnoho věcí, na které si dříve museli najímat externí lidi nebo hledat pomoc od IT oddělení.
  • Podpora nástrojů třetích stran umožňuje jednotlivým týmům přizpůsobit si tuto aplikaci svým potřebám a agendám, které řeší. Relativní otevřenost platformy tak dává možnost týmům začlenit již existující a používané nástroje do tohoto prostředí.

 

Stáhněte si naše bružury Microsoft Teams

Microsoft Teams – nové možnosti týmové spolupráce v moderní firmě

Microsoft Teams – porovnání plánů


Chcete se dozvědět o Microsoft Teams více?

Jste firma nebo organizace a chtěli byste se dozvědět o Microsoft Teams další podrobnosti? Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Rádi s vámi nasdílíme naše zkušenosti s tímto nástrojem pro firemní komunikaci. Pomáháme našim zákazníkům efektivně využívat Microsoft Teams v různě velikých firmách a organizacích. Máme zkušenosti s mnoha agendami, včetně obchodu, marketingu, HR, IT, výroby, logistiky, back-office a dalších. Pořádáme workshopy, které vám pomohou začít využívat tento nástroj a posunout vaši firmu či organizaci v oblasti interní a externí komunikace.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.