slider

Jak zabezpečit Power BI Embedded přes RLS

Analyzujete vaše data na platformě Power BI a poskytujete přehledy vašim zaměstnancům či zákazníkům přes funkci Embedded? Pak jste jistě řešili problém, jak tyto veřejné reporty zabezpečit a nastavit, aby konkrétní uživatelé viděli pouze konkrétní věci, ke kterým mají přístup.

Řešení se jmenuje Row Level Security (RLS) a umožnuje poskytování unikátních datjednom přehledu, bez nutnosti je duplikovat pro každého zákazníka zvlášť. RLS funguje tak, že v modelu máme evidenci toho, kdo co může, a v nastavení filtru role se omezí data na dostupné customerid. Potom máme vytvořen jeden report a vše se filtruje na straně modelu, ne v reportu. Vše je bezpečné a rychlé.

Více informací a návod jak vše nastavit najdete v tomto článku v angličtině.


Pokud máte zájem o další informace o Power BI, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.