slider

Nový nástroj pro kalkulaci potřebných prostředků na Azure SQL Database

Pokud jste vývojář využívající SQL server, pravděpodobně jste již slyšeli o služe Azure SQL Database a možná i přemýšleli o přechodu na toto řešení. Jedním z největších problémů při přesunu na tuto platformu je zodpovězení otázky „Jakou úroveň služeb budu potřebovat?“.

U cloudových služeb představuje každý nevyužitý zdroj dodatečný náklad, takže vědět přesnou úroveň služby předem může být velkou výhodou. Pokud se ukáže, že je příliš malá, vždy ji můžete případně později upravit.

MS Azure SQL Database měří úroveň služby v takzvaných DTU (Database Transaction Units), které představují mix výkonu CPU, operační paměti a I/O. Je však velmi těžké převést výkon klasického on-premise VM stroje na tuto speciální jednotku. Situace se dala vyřešit pouze porovnáním dosud známých údajů a výkonů.

Nyní však Microsoft představil nový nástroj pro výpočet DTU – Azure SQL Database DTU Calculator. Pomocí několika jednoduchých kroků s ním zjistíte přesnou hodnotu DTU, kterou budete pro Vaše řešení potřebovat.

Jeho spuštění a ovládání je opravdu snadné – Nejdříve nahrajete PowerShell skript na Váš současný server a následně vložíte zjištěné hodnoty přes CSV soubor zpět do nástroje, který pomocí nich spočte potřebný a minimální výkon cloudové Azure databáze.

Vyzkoušet Azure SQL Database DTU Calculator můžete sami na tomto odkazu.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Co je Windows Azure?

Windows Azure je hlavně cloudová výpočetní platforma od firmy Microsoft, která Vám, Vaší firmě či Vašim projektům nabídne nejen vysoce kvalitní hosting, ale třeba také zálohu či testování. Azure Storage je dostupné v 19 oblastech na 4 kontinentech. To zajišťuje velké možnosti implementace Windows Azure nejen v prostředí firmy.