slider

Končí podpora Exchange Server 2007. Co místo něj?

Příští měsíc, 11. dubna 2017, končí podpora pro e-mailový server Exchange Server 2007. Pro jeho uživatele to znamená, že by již nyní měli plánovat, co zvolí místo něj – zda novější verzi či přechod na cloudovou platformu Office 365. Exchange Server 2007 totiž již nedostane žádnou novou aktualizaci (poslední Servise Pack byl dokonce uvolněn v roce 2010). Neznamená to však, že Vaše firemní e-mailové servery přestanou najednou fungovat. Používat však software, který již nemá žádné bezpečnostní aktualizace je velmi rizikové. Pokud se také na Vašem serveru objeví složitější problém, nebude Vám moci oficiální podpora pomoci.

Možnosti, kam migrovat Vaší poštu jsou v podstatě dvojí – jednou je aktualizace na novou verzi Exchange Server (2013 či 2016). Komplexnější možností je však přechod na cloudovou platformu Office 365, respektive na Exchange Online, který je její součástí. Přechod do cloudu znamená zejména přesunutí odpovědnosti za správu a aktualizaci Vaší infrastruktury na Microsoft. Dostanete také přístup do dalších produktů z platformy Office 365 – jako je StaffHub, Planner, Teams či Office 365 Groups.

Pokud máte zájem o další informace o přechodu na novou verzi Exchange Server či na Office 365, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Podrobnější informace najdete na oficálním blogu microsoft.com případně na Exchange 2007 End of Life Roadmap.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.