slider

Power BI v praxi – jednodenní kurz 19. 7. 2017 v Praze

Srdečně Vás zveme na jednodenní kurz „Power BI v praxi„, který proběhne ve středu 19. 7. v Krkonošské ulici v Praze (blízko náměstí Jiřího z Poděbrad).

Na kurz se můžete jednoduše registrovat na webu vyuka-excelu.cz.

Co se na kurzu naučíte?

Během jednoho dne kurzu se naučíte vytvořit funkční řešení BI, dobře použitelné v byznysu.

Pro koho kurz je?

Pro každého, kdo vyhodnocuje a sdílí firemní data a běžný Excel už mu přestává stačit – v obchodě, nákupu, HR, marketingu atd.

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří bez větších problémů zvládají běžnou práci s Excelem a chtějí jít dále.

Na která témata se zaměříme?

Připojení k datový zdrojům

Podíváme se na připojení k excelovským dokumentům, databázím, ale také k online službám jako je Google Analytics nebo Facebook.

Datový model Power BI

Načtená data potřebujeme uložit. V Power BI jejich uložení řešíme v datovém modelu. To je relační databáze, ve které je třeba definovat vztahy mezi tabulkami. Při práci s databází můžeme, pomocí jazyka DAX, dopočítávat vlastní sloupce nebo měřítka.

Přehledné zobrazení dat

Zpracovaná data je třeba zobrazit tak, aby uživatelé reportů v datech odhalili všechny důležité souvislosti. Power BI k tomu nabízí řadu tzv. „vizuálů“ – grafů, tabulek nebo map.

Publikace dat

Jak data z Power BI ve firmě zveřejnit? Je možné použít např. server Powerbi.com, webové stránky, Excel, SharePoint, aplikace v mobilních telefonech…

Nasazení, Zabezpečení, integrace s IT systémy společnosti, licencování

Žádné řešení nefunguje samo o sobě – je součástí infrastruktury firmy. Jak Power BI prakticky začlenit do IT systémů Vaší firmy na kurzu jistě nezapomeneme probrat.

Cena

  • 3 000 Kč za jednoho účastníka
  • Pokud se z jedné firmy přihlásí více lidí na jeden kurz, mají všichni slevu 15 %
  • Kurzy je možné platit i přes systémy Benefity a Benefity plus prostřednictvím jejich eshopů. V případě zájmu o placení benefity nás prosím kontaktujte, navedeme Vás ke správnému zaplacení.

Termín

  • 19.7.2017
  • 9:00 – 15:30 (s půlhodinou na oběd)

Jak to na kurzu vypadá?

Kurz je kombinací výkladu a samostatné práce. Určitě to není jen o pasivním poslouchání, mnohem více o společné práci a praktickém zkoušení. Jdeme k věci, neokecáváme. Pokud chcete, pracujete na svém notebooku, jinak zajistíme notebook my.

Velikost skupinky

Garantujeme, že na kurzu nebude více než 8 lidí – aby byl zajištěn individuální přístup

Kdo vyučuje

Některý z našich lektorů.

Místo

  • Učebna blízko náměstí Jiřího z Poděbrad (Krkonošská 1471/17).
  • Využíváme příjemné prostory jazykové školy Lexis.

Na kurz se můžete jednoduše registrovat na webu vyuka-excelu.cz.


Co to je Power BI?

Power BI je poměrně nový, ale rychle se rozšiřující nástroj pro Business Intelligence – tedy pro sběr dat z různých zdrojů, spojování, úpravy a zobrazování ve formě přehledných reportů. Oproti jiným nástrojům je značně odlehčený (funkční řešení je v něm možné vytvořit za několik hodin) a také cenově dostupný z pohledu licencí.

Kurz se zaměřuje na Power BI Desktop (návrh řešení) a Powerbi.com (publikace řešení). Nezaměřuje se na funkce BI, které jsou integrované do Excelu, jako Power Pivot nebo Power Query. Těmto „excelovským“ nástrojům se věnují jiné naše kurzy.