slider

Jak se liší jednotlivé licence Microsoft PowerApps

Jako novinku ke konci roku 2016 představil Microsoft cloudovou službu PowerApps, která slouží k velmi rychlému vytvoření aplikací pro mobilní zařízení. Tyto aplikace pracují s firemními daty a ostatními cloudovými datovými zdroji (dokumenty Office, SQL server, Dropbox a další). Podporované jsou zařízení s operačním systémem iOS 9.3, Android 5, Windows 10 Mobile a vyšší.

Díky předpřipravené škále šablon, průvodců a tutoriálů přímo od Microsoftu ocení práci s PowerApps jak méně zkušený uživatel, tak i profesionální programátor. K navržení aplikace a celému jejímu chodu není nutnost psaní kódu a celý návrh a tvorba probíhá v grafickém designeru.

Ukázku práce s MS PowerApps:

innovations-large

Stejně jako u jiných produktů Microsoftu, i zde je potřeba licence vázaná na konkrétního uživatele. Momentálně existují tři edice a to: Microsoft PowerApps pro Office 365 a Dynamics 365, PowerApps Plan 1 a PowerApps Plan 2. Pro Office 365 je aplikace zdarma v rámci licencí Business Essentials, Premium, Enterprise E1, E3, E5 a pro všechny edice Dynamics 365. Plan 1 a Plan 2 je placen na uživatele a měsíčně.

Jednotlivé edice odlišuje hned několik faktorů a to: používání zdrojů dat, velikost úložného místa pro data a stejně tak pro samotné soubory. Všechny tři umožňují návrh aplikací, rozšíření možností s Office 365 a práci s Microsoft Flows. Základní verze zdarma v rámci Office 365 nabízí 2000 běhů Flow měsíčně, přístup k základním úložištím, ale nenabízí úložiště pro data a soubory. Plan 1 nabízí 4500 běhů Flow měsíčně, 20 MB úložiště pro data a 2 GB pro soubory. Plan 2 nabízí 15000 běhů Flow, 200 MB úložiště pro data a 20 GB pro soubory. Dále dovoluje administrativu a nastavování práv v rámci Microsoft PowerApps. Pokud byste v rámci své edice potřebovali větší datové úložiště, je možné si jej dokoupit. PowerApps Plan 2 je možné si vyzkoušet v trial verzi, kterou můžete používat 90 dní.

Pokud vás zajímají další informace či chcete vědět více o cloudovém řešení, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Více informací o službě Microsoft PowerApps a podrobný ceník najdete na oficiálním webu.