slider

Licencování Power BI

Tento článek stručně popisuje rozdíly mezi různými verzemi Power BI aplikací z pohledu licencí. Autorem je Lukáš Příklenk, který Power BI a Office 365 implementuje ve firmě ARTEX IS.

Power BI Desktop

Power BI Desktop je aplikace nainstalovaná na počítačích uživatelů a lze ji stáhnout zdarma. Power BI Desktop  slouží k vytváření kompletní grafické prezentace, avšak vzhledem k tomu, že je nainstalovaný lokálně, zde nelze nastavit automatickou aktualizaci dat, prezentovat data v mobilních zařízeních ani jednoduše sdílet data s kolegy.

Webová aplikace Power BI zdarma v rámci Office 365

Web Power BI je v rámci Office 365 zdarma na serveru Powerbi.com.

Po vytvoření sestavy v PowerBI Desktop ji lze nahrát na server a díky tomu ji lze v rámci firmy snadno sdílet (Použití Power BI Desktop ale není nutné – sestavu lze vytvořit i online přímo na serveru.) PowerBI v rámci Office 365 umožňuje automatickou aktualizaci s tím, že zdroj dat musí být v rámci Office 365, a to na OneDrive, SharePointu či Azure SQL.

Webová aplikace Poweb BI – placená

Placená verze PowerBI stojí 8,4 Euro měsíčně bez DPH. Hlavní výhodou placené verze je tzn. funkce Power BI gateway, kterou lze nainstalovat na Váš server a nastavit automatickou aktualizaci dat, ostatní funkce jsou podobné jako u verze zdarma.

Pokud vás zajímají další informace či chcete vědět více o cloudovém řešení, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Článek původně vyšel na serveru vyuka-excelu.cz