slider

Limity týmů, zpráv a úložiště v Microsoft Teams

V tomto článku se podíváme na to, jaké limity, specifikace a další požadavky platí pro službu Microsoft Teams.

Microsoft Teams poskytují v rámci Office 365 nový pracovní prostor na principu týmové spolupráce. Všechen obsah, nástroje, lidi i konverzace jsou na jednom místě v provázané podobě podporující řízení týmů či projektů. Je možné vytvářet týmové schůzky, sdílet soubory ale i například e-mailovou komunikaci, chatovat a volat si s členy týmu. Zároveň lze vyhledávat v historii komunikace týmu.

Týmy a kanály

  • Maximální počet týmů, které může uživatel vytvořit – 250
  • Maximální počet členů v týmů – 2 500
  • Maximální počet členů v „org-wide“ týmu – 2 500
  • Maximální počet týmů v Office 365 tenantu – 500 000
  • Maximální počet kanálů v týmu – 200

Úložiště

Pro každý tým v Microsoft Teams se vytvoří vlastní stránka ve službě SharePoint Online a každý kanál zde dostane svoji složku. Soubory sdílené přes konverzace se do této složky automaticky přidávají (spolu se správně nastavenými přístupovými a compliance právy). Pokud ve svém Office 365 nemáte SharePoint Online, nemůžou si uživatelé služby Microsoft Teams mezi sebou sdílet dokumenty.

Protože služba Teams běží pod úložištěm SharePoint Online, platí pro něj i stejné datové limity. To znamená celkově 1 TB na organizaci a 10 GB za každou licenci, 25 TB pro soubory přímo v Microsoft Teams a 15 GB limit uploadu jednoho souboru.

Výše zmíněné platí pro licence Office 365 Business Essentials, Office 365 Enterprise E1, Office 365 Enterprise E3, Office 365 Enterprise E5, Office 365 Enterprise F1.

Zprávy

Uživatelé, kteří se účastní konverzací (chatů) v Microsoft Teams musí mít aktivní schránku Exchange Online. Je to zejména kvůli tomu, aby administrátoři mohli jednoduše tyto konverzace prohledávat. Pokud uživatelé používají jinou schránku, není to možné.

Zprávy v Microsoft Teams probíhají na Microsoft Exchange backendu, proto i na ně platí stejné limity: Maximální velikost zprávy25 KB, maximální počet příloh20, maximální počet obrázků50.

Platí pro licence Office 365 Enterprise E1, Office 365 Enterprise E3, Office 365 Enterprise E5, Office 365 Enterprise F1.

Všechny specifikace Microsoft Teams najdete podrobně na stránkách oficiální podpory Microsoft.

 

Stáhněte si naše bružury Microsoft Teams

Microsoft Teams – nové možnosti týmové spolupráce v moderní firmě

Microsoft Teams – porovnání plánů


Pokud máte zájem o další informace o Microsoft Teams nebo o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.