slider

Microsoft kupuje GitHub. Jaká je budoucnost Windows?

Microsoft minulé pondělí oficiálně potvrdil spekulace poslední dní, že hodlá koupit společnost GitHub. Cena, kterou za společnost zaplatí, se vyšplhala na 7,5 miliardy amerických dolarů. V roce 2015 byla společnost oceněna na 2 miliardy USD, předčila i očekávání Business Insider, který přišel s horní cenovkou 5 mld. USD. K uskutečnění transakce výrazně přispěl i současný CEO Microsoftu Satya Nadella.

GitHub je služba, která poskytuje vývojářům a programátorům prostředí, kde mohou vyvíjet kód jejich vlastní aplikace. Na GitHub ukládají kód do repozitářů. Na popularitě získal díky možnosti sdílet kód online s dalšími členy vývojového týmu. Každý člen může vyvíjet vlastní vývojovou větev programu a následně ji zase včlenit zpátky do hlavní větve. To usnadňuje práci při vývoji aplikace.

Nákup GitHubu začal některé své vlastní programy publikovat i sám Microsoft. Příkladem může být TrueScript a PowerShell. Microsoft se otevírá open source programům. V Office 365 už není problém připojit některé programy třetích stran a využívat je v Microsoft aplikacích. Možná se za nějaký čas dočkáme i toho, že samotná Windows budou mít kód uložen na GitHubu. GitHub bude rozšiřovat portfolio současných cloudových služeb Office 365, Azure a postupem času ho bude integrovat do svých služeb.

Je to určitá změna proti minulosti, kdy si Microsoft střežil svůj kód. Zatímco předchůdci v křesle CEO měli open source jako zlo. Satya je jiný, začal postupně Microsoft otevírat dalším platformám.  To z části pomohlo tomu, že se transakce uskuteční. Než se vše připraví na uzavření obchodu musíme počkat do konce tohoto roku.


Pokud máte zájem o další informace o platformě Office 365 či cloudovém řešení obecně, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.