slider

Microsoft Teams: Odstranění a obnova kanálu

předchozím článku o MS Teams jsme se věnovali správě a archivaci týmu. Dnes si povíme něco o kanálech a jak kanály můžeme spravovat, odstraňovat a zase obnovovat.

Kanál je místo, ve kterém jako tým pracujeme. Při vytvoření týmu se automaticky vytvoří kanál Obecné. V tomto prostoru jsou na začátku vytvořeny tři karty – Konverzace, Soubory a Wiki. Spoluprací v týmu vytváříte důležitý obsah. V jednom bodě je toho už příliš. V tento moment vytváříme nové kanály, protože projekty už potřebují vlastní prostor.

Po skončení projektu je čas kanál odstranit, abychom měli pořádek. Potřebujeme vidět pouze kanály, na kterých se teď pracuje. Když odstraníme kanál, všechno zmizí a ve správě uvidíme kanál v sekci Odstraněné kanály. Knihovna souborů je stále přístupná přes SharePoint.

Postup odstranění:

  1. Tři tečky u kanálu
  2. Odstranit kanál
  3. Potvrdit následné vyskakovací okno

V okně jste upozorněni, že se celá konverzace odstraní. Zjistíte-li, že v konverzaci bylo něco důležitého, není vše ztraceno. Kanál, ve kterém byla vedená konverzace stačí obnovit ve správě týmu.

Postup obnovy kanálu:

  1. Tři tečky u týmu
  2. Přejít na kartu Kanály
  3. Rozbalit sekci Odstraněné týmy
  4. Obnovit

Obnovený kanál se nezobrazí mezi oblíbenými kanály. Je v další nabídce 1 další kanál. Vše z kanálu se obnoví do původního stavu včetně konverzace. Hvězdičkou dostanete kanál zase mezi oblíbené.

 

Stáhněte si naše bružury Microsoft Teams

Microsoft Teams – nové možnosti týmové spolupráce v moderní firmě

Microsoft Teams – porovnání plánů


Pokud máte zájem o další informace o MS teams nebo o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.