slider

Microsoft Teams: Zaparkujte tým do archivu

Uživatelé služby Microsoft Teams mají starosti, co s týmem, který už nepotřebují. Nechtějí tým smazat, aby nepřišli o svá data, konverzace, soubory a další informace, které vznikly v průběhu projektu. MS Teams umožňují archivaci projektu.

Archivace je proces, který uzamkne tým. Od okamžiku archivace již nelze přidávat další konverzace, další karty. Volitelně lze pracovat se soubory na SharePointu nebo je nastavit, stejně jako zbytek týmu, jenom pro čtení. Nepřijdete ani o vyhledávání obsahu v týmech. Zůstává právo vlastníka na přidání a odebírání členů týmu.

Postup archivace:

  • ▪ V levé liště pod týmy se podíváme do nastavení ⚙
  • ▪ Ve správě týmů vyvoláme kontextovou nabídku -> Archivovat tým
  • ▪ Rozhodneme se, zdali necháme SharePoint knihovnu jenom pro čtení či povolíme úpravy
  • ▪ Archivovaný tým v seznamu týmů se označí symbolem archivu a přesune se pod aktivní týmy do rozbalovací sekce Více

Proces archivace smí provádět vždy pouze vlastník týmu, stejně tak přidávání a odebírání členů týmu. Kvůli správě archivovaných týmů doporučujeme tyto uživatele nemazat, v opačném případě je třeba se ujistit, že tým má i další vlastníky, kteří můžou daný tým dále spravovat. Proces obnovy je stejně snadný. Místo archivace v kontextové nabídce vyberete položku Obnovit tým.

Podobným způsobem lze pracovat i s kanály, to si ukážeme v některém z dalších článků, které budou věnovány aplikaci MS Teams.

 

Stáhněte si naše bružury Microsoft Teams

Microsoft Teams – nové možnosti týmové spolupráce v moderní firmě

Microsoft Teams – porovnání plánů


Pokud máte zájem o další informace o MS teams nebo o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.