slider

Migrace do Azure

Na základě výstupů z analýzy bude existovat koncept migračního procesu, který zpravidla rozdělujeme do čtyř částí:

  • Tvorba cílového prostředí Azure, ve kterém definujeme vhodné rozsahy sítí, Nastavíme Propojení se zbytkem infrastruktury, stanovíme vhodnou konvenci pro rozdělení a označení serverů a zbytků skupin prostředků.
  • Migrace zbytku serverů, podle jejich aplikační náročnosti
  • Odříznutí S2S VPN s výchozím bodem migrace

V průběhu migrace již postupně připravujeme adopci služeb v modu IaaS (Infrastructure as a Service) ve výchozím stavu, které jsme vyhodnotili v analytické části jako nahraditelné pomocí SaaS (Software as a Service). V této části projektu také pracujeme s Vašimi dodavateli služeb na možnosti unifikace Vašich uživatelských identit, pomocí technologie AAD SSO (Azure Active Directory Single Sign on), která nejen že zvýší bezpečnost Vašeho ekosystému, ale zároveň značně zpříjemní uživatelům jejich dosavadní práci.

Pro migraci jsme schopni zvolit několik způsobů:

  • Lift and shift (Tedy replikace stávajícího prostředí 1:1)
  • Hybridní režim, kdy se využívají prostředky z místa původu a cloudu zároveň
  • Využití Azure pro spojení multicloudového prostředí pomocí technologie Azure Arc

Migrace prostředků do Azure proběhne ve dvou různých krocích. V migraci IaaS do IaaS a IaaS do PaaS nebo SaaS. Před tím, než migraci spustíme, vytvoříme Log Analytics Workspace produkčního prostředí, do kterého budeme sbírat veškerá data z prostředí.

Prvním bodem migrace bude povýšení stávajícího plánu VPN S2S připojení, vytvoření doménového řadiče v Azure, vybudování DNS lokality v Azure, založení firewallu v Azure. V Active Directory vytvoříme Active Directory Site, kterou nazveme Azure a zahrnujeme do ní všechny objekty IP rozsahy, které se v Azure budou nacházet, spolu s definicí toho, že se mají ověřovat vůči AD serveru v Azure. Následně začneme s migrací na základě postupu definovaného v analýze a testovaného v rámci Proof of Concept.

Následným krokem pro zajištění správně provedené migrace je její finalizace.

 

Chcete se pobavit na téma Microsoft Azure?

 
Dejte nám na sebe kontakt a my Vám následně pomůžeme navrhnout cloudové prostředí podle Vašich potřeb.

Mám zájem o více informací k Azure.