slider

Jak na migraci z IceWarp Serveru do Office 365

Pokud plánujete migrovat vaši poštu a další data z mailového serveru IceWarp do moderní cloudové platformy Office 365 čeká vás relativně složitá cesta. Výsledek však stojí za to, pojďme se tedy podívat, jak přesun zařídit.

Nejjednodušším řešením je využití nástroje třetí strany, v našem případě jde o IceWarp Server to MS Exchange Server Migration Tool. Ten řeší všechny problémy, které při migraci mohou nastat a do Office 365 přenáší celé e-maily i s přílohami.

Jeho hlavní funkce jsou:

  • Možnost migrace z IceWarp do Exchange bez ztráty informací
  • Několik typů souborů pro uložení dat z mailů (přílohy, obrázky, …)
  • Pokročilé filtry pro výběr pošty k migraci
  • Dodržení formátování zpráv a hierarchii složek.

Hlavní problém celé migrace spočívá v odlišném formátu souborů, který obě dvě strany používají. IceWarp navíc neobsahuje žádný oficiální nástroj pro export dat. S využitím externího nástroje můžete však celý proces dokončit za pár minut. Stačí postupovat těmito kroky:

  • Spustit migrační nástroj
  • Zvolit složku e-mailů
  • Jako formát uložení dat vyberte PST
  • Spustit migraci

Po dokončení migrace je potřeba ještě provézt několik dalších kroků. Ty jsou v angličtině popsány zde:

  1. http://ref.bitrecover.com/import-pst-emails-to-exchange-first-method/
  2. http://ref.bitrecover.com/import-pst-emails-to-exchange-second-method/

Více informací o nástroji IceWarp Server to MS Exchange Server Migration Tool najdete v galerii Office 365 aplikací.

V případě, že máte zájem o pomoc s migrací či o více informací o službě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.