slider

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat do cloudu? Test vyhrál OneDrive

Na serveru Živě.cz nedávno vyšel zajímavý článek, který porovnává možnosti komerčních cloudových úložišť. Konkrétně zkoumá, kde nejlevnější uložit 1 TB Vašich dat.

V testu byly porovnány tyto cloudové úložiště:

Box.net

Především služba pro firmy, proto je poměrně drahá. Zdarma je dostupných 10 GB, avšak jeden soubor může být velký maximálně 250 MB. Koupit si lze pouze 100 GB úložiště za 216 Kč měsíčně.

Google Drive

Výhodou disku od Google je jeho propojení s jeho dalšími službami. Zdarma nabízí 15 GB, požadovaný 1 TB lze koupit za 300 Kč měsíčně.

Drobpox

Dropbox byl historicky jedno z prvních cloudových komerčních úložišť. Do začátku uživatelům rozdá pouze 2 GB zdarma, 1 TB nabízí za 270 Kč / měsíc.

iCloud

iCloud je cloudové úložiště firmy Apple. Zdarma u něj dostanete 5 GB, 1 TB také za 270 Kč měsíčně.

Mega

Mega je nástupce Megauploadu, oblíbeného úložiště, které založil internetový podnikatell Kim Dotcom. Ten do základu štědře rozdává 50 GB volného místa, dokopit si můžete 2 TB za 540 Kč měsíčně.

OneDrive

OneDrive je cloudové úložiště od společnosti Microsoft a součást platformy Office 365. K jeho plusům tak patří zejména integrace do operačního systému Windows. Kromě toho také nabízí nejlevnější cenu za úschovu 1 TB dat – 190 Kč / měsíc. Stal se tak vítězem toho porovnání. V základu zdarma nabízí dostačujících 5 GB místa.

Chcete-li si OneDrive vyzkoušet i vy nebo pokud potřebuje poradit s výběrem vhodné edice Office 365, kontaktujte nás pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Podrobnější porovnání najdete v článku na Zive.cz. Informace o službě OneDrive na oficiálním webu.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.