slider

Co vše umí nové Admin Centrum pro MS OneDrive?

Únorová aktualizace Office 365 přinesla novinky zejména co se týče cloudového úložiště Microsoft OneDrive. Kromě možnosti synchronizace se SharePoint týmovými weby šlo hlavně o nové Admin Centrum.

To se hodí zejména organizacím, které mají větší množství zaměstnanců a potřebují hromadně spravovat jejich přístupy a nastavení. Do OneDrive Admin Centra se dostane přes Admin Centrum Office 365, po načtení se Vám zobrazí okno s následujícími položkami:

  • Domů – Zobrazí nejnovější zprávy a reporty ohledně Vaší verze OneDrive pro firmy
  • Sdílení – Nastavení a kontrola nad tím jak a s kým uživatele sdílí jejich informace. Obsahuje také přehled odkazů pro sdílení a anonymní přístup.
  • Synchronizace – Administrátoři zde může blokovat synchronizaci specifických souborových typů či omezit synchronizaci pro PC mimo firemní doménu.
  • Úložiště – Sekce umožňuje administrátorům jednoduše nastavit limity pro jednotlivá úložiště a dokumenty.
  • Přístup zařízení – Zde můžete nastavit odkud a jak mohou uživatelé přistupovat k jejich datům. Můžete například zakázat přístup z mobilních zařízení či osobních počítačů.
  • Dodržování předpisů – Nastavení bezpečnostních a právních standardů
  • Oznámení – informace a nastavení oznámení v rámci firemního OneDrive

Níže je screenshot sekce Sdílení. Jak je z něj vidět, administrátor může povolit sdílení s externími uživateli, upřesnit výchozí odkazy pro sdílení, odkazy pro anonymní přístup, omezit externí sdílení podle domény a nastavit co vše můžou externí uživatelé provést.

1

Druhý screenshot ukazuje sekci Synchronizace. V ní tedy administrátor povoluje přístup na základě síťového umístění nebo z aplikací, které nepoužívají moderní ověřování. Najdeme zde také nastavení zásad pro používání mobilních aplikací a možnost po zadaném čase ověřit uživatelský přístup či vymazat data aplikace.

2

Jestli Vás nová verze klienta OneDrive pro firmy či Office 365 zaujala a chcete ji vyzkoušet, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Více se o novince dozvíte na oficiálním webu služby, či v článku na Microsoft Tech Community.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.