slider

Nově můžete obnovit smazané Office 365 skupiny

Společnost Microsoft minulý týden vypustil novou aktualizaci pro Office 365, která přináší dlouho očekávanou možnost obnovit smazané skupiny (Office 365 Groups). Nyní se skupiny po smazání přesunou do „koše“, kde ještě dalších 30 dnů počkají, než zmizí úplně. V této lhůtě je mohou administrátoři kdykoliv obnovit. I po smazání se tak můžete dostat k Vašim datům ze služeb jako jsou Microsoft Teams, Planner či Sharepoint.

Aktualizace tak řeší jeden z největších problémů, který uživatelé s Office 365 skupinami měli. Je tak určitě pozitivní vidět, že se Microsoft snaží řešit zejména ty problémy, které dostává ve zpětné vazbě od svých zákazníků.

Pokud jste administrátor, můžete si koš skupiny zobrazit pomocí příkazu Get-AzureADMSDeletedGroup:

screen1

Pomocí zjištěného ID a příkazu Restore-AzureADMSDeletedDirectoryObject můžete pak skupinu obnovit:

screen2

Obnovení by nemělo trvat více než několik minut. Microsoft však upozorňuje, že v některých případech může být skupina obnovena až za 24 hodin.

Jakmile je obnovení dokončeno, můžete ke skupině přistupovat pomocí příkazu Get-AzureADMSGroup:

screen3

Jestli Vás nová verze platformy Office 365 zaujala, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Více se o novince dozvíte v článku na serveru Practical365.com.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.