slider

Jaké má Office 365 možnosti pro správu mobilních zařízení?

Pracovní prostředí a podmínky prošly za posledních několik let výraznými změnami. Jendou z nich je i nástup mobilních zařízení. Dostupnost kdykoliv a kdekoliv však přináší i problémy – zejména v bezpečnosti těchto zařízení a dat na nich uložených. Uživatelů cloudové platformy Office 365 mají na výběr z několika nástrojů jak vnitrofiremní správu mobilních zařízení (MDM) a mobilních aplikací (MAM) řešit.

Exchange ActiveSync

Prvních z nich je Exchange ActiveSync pro Exchange e-mailové servery. Ten poskytuje jednoduchou MDM správu, ve které můžete nakonfigurovat podmínky pro přístup mobilních zařízení k poštovním schránkám. Jde o základní bezpečnostní opatření (délka hesla, šifrování úložiště či přístup k fotoaparátu mobilu). Můžete také k zařízením či aplikacím povolit či zablokovat přístup podle operačního sytému či unikátního ID přístroje.

Nastavení se provádí z Exchange admin centra:

Všechno nastavení se však aplikuje samozřejmě pouze na služby spravované ActiveSync – tzn. pošta, kalendář, kontakty, poznámky a úkoly. Pro úpravu těch ostatních (SharePoint, OneDrive, Teams, atd.) musíte použít jiné – komplexnější řešení.

Office 365 MDM

Samotné Office 365 obsahují i svojí vlastní MDM správu. Ta umožňuje nastavit bezpečnostní podmínky pro zařízení (hesla, šifrování, přístup pro zařízení s rootem), umí ale také například spravovat profily na iOS zařízeních či blokovat vytváření nových profilů. Oproti ActiveSync není Office 365 MDM defaultně aktivováno a ke správě iOS zařízení potřebujete APNs certifikát od Applu.

Office 365 MDM najdete v nastavení, pod Security and Compliance:

Microsoft Intune

Microsoft Intune je poslední a jedinou placenou možností, jak mobilní zařízení spravovat. Má všechno možnosti jako ActiveSync a Office 365 MDM, ale umí také sám instalovat firemní aplikace přímo na zařízení a nastavovat jejich VPN profily, certifikáty a Wi-Fi sítě. Obsahuje i správu mobilních aplikací, kde můžete například zakázat kopírování textů z firemních dokumentů či zablokovat přístup k soukromým cloudovým úložištím.

Pokud máte zájem o další informace o MDM či o platformě Office 365 obecně, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Další informace o službě najdete ve článku na webu Practical365.com.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.