slider

Office Lens – skener vždy po ruce

OneNote je oblíbeným nástrojem pro tvorbu zápisků z porad, přednášek nebo schůzek se zákazníky. Poznámkový blok není omezen stránkami jako Word. Uživatel má svobodu ve vytváření textových oddílů kdekoli v prostoru. Většina lidí si z flipchartu opisuje informace, aniž by tušili, že Office má nástroj Office Lens, který je zbaví této práce. Office Lens je aplikace dostupná na mobilní zařízení Android, iOS a Windows a Windows Phone.

Když chcete k zápisu z porady přidat obrázek z tabule, pomocí aplikace Office Lens ji vyfotíte. Aplikace sama fotku ořízne, aby zůstala jenom tabule. Při focení z úhlu aplikace sama obrázek narovná. Při focení vizitek lze automaticky vytvořený kontakt uložit do telefonu nebo Outlooku.

Při focení vizitky i tabule je třeba dostat objekt do oranžového čtyřúhelníku, jak je vidět na obrázku. Je třeba aby byly zřetelné hrany, které chcete fotit. Pokud budete fotit bílou vizitku na bílém stole, s největší pravděpodobností se vám vizitku vyfotit správně nepodaří. Tabule by měla mít barevný rámeček.

Jak na první spuštění:

  • ● Stáhněte si aplikaci Office Lens z obchodu pro danou platformu
  • ● Zvolte typ objektu (Fotka, Dokument, Tabule, Vizitka), který chcete do OneNote přenést
  • Vyfoťte ho
  • ● Podívejte se, jestli je objekt vyfocen správně, případně udělejte opravu
  • ● Vyberte, jestli chcete obrázek uložit do galerie telefonu nebo OneNote
  • ● Pokud nejste přihlášeni k vašemu účtu Microsoft, přihlaste se
  • ● Obrázek se uloží do OneNote, máte-li k dispozici připojení k internetu

Zajímalo by vás více o aplikaci OneNote a jejím využití ve vaší firmě nebo organizaci? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nabízíme školení, jak efektivně využít OneNote při každodenní pracovní agendě.


Pokud máte zájem o další informace o aplikaci OneNote či o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.