slider

Jak v Office 365 nasdílet kolegovi kalendář

Kalendář Outlook lze v Office 365 snadno sdílet s ostatními. Tuto možnost určitě využijete – např. při organizaci společných schůzí. Ukážeme si, jak sdílet svůj kalendář s ostatními. Dále si ukážeme jak nastavit, aby kolega neviděl úplně všechno a Vy tak ochráníte svoje osobní poznámky k události.

Sdílení kalendáře – aplikace

Otevřete aplikaci Outlook. Vlevo dole klepněte na symbol kalendáře. Na kartě Domů klepněte na tlačítko Sdílet kalendář.

1

Otevře se Vám okno Sdílení. Do kolonky Komu napište email kolegy, kterému chcete Váš kalendář sdílet. Předmět můžete nechat předvyplněný nebo ho změnit. Zaškrtnutím položky Požádat o oprávnění k zobrazení složky Kalendář příjemce můžete zároveň požádat o přístup ke kalendáři Vašeho kolegy. Položka Povolit příjemci zobrazení složky Kalendář je již zaškrtnutá a umožňuje sdílení Vašeho kalendáře.

2

? Standardně je sdílena pouze tzv. dostupnost, tedy jenom stav, který jste u události nastavili (Zaneprázdněn, Mimo kancelář, Práce jinde). Můžete si vybrat, co všechno Vaši kolegové uvidí díky položce Podrobnosti. Díky možnosti Omezené podrobnosti kolegové uvidí dostupnost a předměty událostí (názvy). Možnost Úplné podrobnosti sdílí s Vašimi kolegy všechno v kalendáři (vyjma událostí označených jakou soukromé).

Do rámečku dole můžete napsat průvodní email ke sdílenému kalendáři. Klepněte na tlačítko Odeslat.

3

? A máme hotovo! Vašem kolegovi sdílíte svůj kalendář.

Sdílení kalendáře – web

Přihlaste se do webového rozhraní přes stránku mail.office365.com pomocí svojí emailové adresy. Klepněte vlevo na tlačítko s 9 bílými čtverečky v modrém poli. Z nabídky vyberte možnost Kalendář.

1

V záhlaví kalendáře klepněte na Sdílet, vyberte z nabídky Kalendář.

2

V pravé části se vysune okno pro sdílení kalendáře. Do kolonky sdílet s napište email Vašeho kolegy a klepněte na možnost Použít tuto adresu.

3

Emailová adresa se přidá k příjemcům emailu s odkazem na kalendář. U každého kontaktu můžete upravit rozsah sdílených podrobností – Jenom dostupnost, omezené podrobnosti, úplné podrobnosti. Po přidání příjemců a úpravě obsahu sdílení, klepněte na Poslat v pravé části obrazovky.

4

? A je to! Nyní už umíte sdílet svůj kalendář přes web.


Co je Office 365?

Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost ráce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Pošta i aplikace fungují také bez přístupu k internetu. Po připojení se všechna data automaticky synchronizují. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

5 důvodů, proč přejít na Office 365:

  1. pracujete ve známém prostředí aplikací MS Office
  2. všechny aplikace jsou vždy v nejaktuálnější verzi
  3. své dokumenty máte na dosah ze všech zařízení
  4. garance bezpečnosti a průběžné zálohy dat
  5. bez nutnosti fyzické instalace programů

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.