slider

OneDrive pro firmy nově synchronizuje i SharePoint

V dnešním digitálním pracovním prostředí roste počet a objem sdílených dat každým dnem i hodinou. Stejně tak se mění i obchodní a vnitrofiremní vztahy. Na tyto změny se dá reagovat pouze zajištěním jednoduchého a rychlého přístupu k týmovým souborům, na kterýchz může kdokoliv uvnitř i vně firmy spolupracovat (odkudkoliv, na jakémkoliv zařízení)

Jedním ze systému, které toto jednoduché sdílení firemních dat je OneDrive pro firmy (součást platformy Office 365). Právě OneDrive klient pro osobní počítače dostal v minulém měsíci velkou aktualizaci, která přináší plno zajímavých novinek.

Synchronizace se SharePoint týmovými weby

Tou nejdůležitější novou funkcí je asi možnost synchronizace Onedrivu pro firmy se složkami v SharePoint online. Můžete tak jednoduše propojit soubory na OneDrivu se soubory z MS Teams a Office 365 skupin. Zajistíte si tím přístup kdykoliv a kdekoliv právě k těm informacím, které zrovna potřebujete. Proces synchronizace je ukázán na videu níže.

Samostatný Mac klient

Další novinkou je samostatný OneDrive klient pro Mac. Ten administrátorům nabízí přístup k pokročilým ovládacím prvkům a nastavení, podporu více jazyků a integraci do Finderu. Stáhnout ho můžete zde https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=823060, screenshot je níže.

OneDrive brings new file collaboration 1

Centrum Aktivit

Nejnovější verze klienta získala také vyskakovací okno Centrum aktivit. V něm si můžete zobrazit nejnovější změny a stav Vašeho klienta. Centrum aktivit se ukáží po pokliku na ikonu OneDrive pro firmy.

Ostatní novinky

Z dalších novinek, které jsou v nové verzi klienta OneDrive pro firmy dostupné, zmiňme centrum pro nové uživatele, které je provede prvními kroky v aplikaci, zjednodušené nastavení sdílení a přístupu pro externí uživatele. Pro správce a administrátory je určeno novém OneDrive admin centrum. Přes to je možno podrobně nastavit sdílení souborů pro všechny uživatele ve firmě.

Jestli Vás nová verze klienta OneDrive pro firmy či Office 365 zaujal, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Více se o novince dozvíte na oficiálním webu služby, či v článku na Office.com blogu.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.