slider

OneDrive šetří místo v počítači

Služba OneDrive nově obsahuje funkci Files On-Demand (soubory na vyžádání). Tato relativně nová záležitost šetří místo na počítačích s nízkou kapacitou nebo v případě, že se rozhodnete, že nepotřebujete všechny soubory lokálně na počítači. Nová funkce je dostupná firemní plány Office 365 i pro OneDrive, který máte samostatně nebo v předplatném Office 365 pro domácnosti.

Službu Files On-Demand zapneme v nastavení OneDrive:

  1. Klepneme tray ikonu OneDrive u hodin
  2. Rozbalíme menu Více a vybereme Nastavení
  3. Na dalším oknu v záložce nastavení zaškrtneme „Šetřete místem a stahujte si jenom soubory, které používáte“

Je možné, že toto je u vás již zapnuté. Od této chvíle vidíte u souborů malou ikonu, která značí jejich status. U každého souboru můžete zvolit, jestli ho chcete mít stažený na počítači nebo ne. Výchozí nastavení OneDrive je takové, že jsou soubory pouze online a při otevření souboru se soubor začne stahovat. Poté se status změní na lokálně dostupný soubor.

Na soubory, které chceme mít vždy k dispozici lokálně na počítači, klepneme pravým tlačítkem a vybereme z kontextové nabídky „Vždy zachovat na tomto zařízení.“  Při připojení OneDrive se takto označený soubor vždy stáhne na počítač. Když chceme uvolnit na počítači místo, u stažených souborů a u vždy synchronizovaných vybereme v kontextové nabídce možnost „uvolnit místo„.

Proč mi to nefunguje?

  • Nemáte nainstalovaný poslední verzi Windows 10 Fall Creators Update
  • Nemáte nainstalovanou poslední verzi OneDrive

V případě, že potřebujete více informací o této novince, o OneDrive či o Office 365 obecně, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu info@artex-is.cz nebo pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.