slider

Online spolupráce v reálném čase nově i na dokumentech v MS Excel

I když poskytuje platforma Office 365 nejširší a nejobsáhlejší portfolio nástrojů pro spolupráci mezi týmy i jednotlivci, neusíná společnost Microsoft na vavřínech. Každý měsíc tak uživatelé dostanou novou várku novinek, které možnosti platformy ještě rozšíří.

V nejnovější aktualizaci se jedná zejména o rozšíření online spolupráce v reálném čase i na dokumenty v MS Excel (jeden z kancelářských programů z Office 365). Nově tak uvidíte, s kým na dokumentu pracujete, jaké změny provádí a co změnili v minulosti. Funkce, která byla doteď pouze ve Wordu a PowerPointu, je aktuálně dostupná v desktopových Excel aplikacích, Office Online i v mobilních aplikacích. Na podpoře pro Mac se pracuje.

Při spolupráci se v horním menu Excelu zobrazí ikonky všech uživatelů, kteří mají dokument otevřený. Po kliknutí na fotku se zobrazí místo v tabulce, kde právě daná osoba pracuje. Jak vše funguje je vidět na videu níže:

Co-authoring is being shown in Excel. A dropdown in the top right explains that Alex is also working in the spreadsheet, and which cell he is in. A red box surrounds the cell Alex is in, with a red flag over it showing his name. Alex’s red indicator moves to another cell, and then a change which Alex made to the cell and a graph can be seen showing up a moment later.

Spolu s možností online spolupráce nově v desktopových Office aplikacích přibyla funkce AutoSave. Ta automaticky ukládá všechny dokumenty umístěné na OneDrive či SharePoint, takže již nemusíte vše každou chvíli ručně ukládat a bát se, že přijdete o svoji práci a úpravy.

Aktuálně jsou tyto funkce dostupné pouze pro uživatele zapojené v MS Insider programu. K ostatním by se však měly dostat co nejdříve.

Pokud Vás novinky zaujaly a máte více dotazů, či chcete Office 365 vyzkoušet, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Více se o novince dozvíte v článku na Office.com blogu.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.