slider

Oprávnění uživatelů v aplikaci MS Teams

Microsoft Teams je aplikace pro týmovou spolupráci, která vznikla v dílně Microsoftu jako konkurence aplikací. Teams na rozdíl od podobných aplikací využívá primárně aplikací z rodiny Office 365, ale umí napojit i další aplikace jako Google disk, Evernote, Asana, Google Analytics a mnoho dalších. V Microsoft Teams můžete nastavit pro členy a hosty různá oprávnění.

Nejprve si řekneme, jaké role v MS Teams existují:

 • ● Vlastník
 • ● Člen
 • ● Host

Vlastník týmu má nevyšší oprávnění. Administruje chod celého týmu, nastavuje oprávnění ostatním členům i hostům. Při vytváření týmu se uživatel automaticky stává vlastníkem. Člen týmu je uživatel, který je do týmu pozván nebo se sám přidal do veřejného týmu. Musí mít firemní účet Office 365 z organizace. Novinkou v Teams je přidávání hostů. Host je uživatel z jiné firmy, který má live ID nebo účet Office 365 v jiné společnosti.

💡 TIP: V případě, že je v týmu host, zobrazuje se pod názvem týmu upozornění o přítomnosti lidí z jiné firmy.

Nastavení oprávnění členů a hostů týmu se provádí v nastavení celého týmu. Do nastavení celého týmu se dostanete cestou přes tři tečky na konci názvu týmu -> Správa týmu.
Pozor! Neplést si tým a kanál(y), které jsou rozbalené pod týmem.

Nyní jste se ocitli v seznamu členů týmu, kde se přidávají noví členové týmu, nastavují role a odstraňují uživatelé, kteří už v týmu nemají co dělat. Posuneme se dále do nastavení.

Tady se nastaví, co řadoví členové, vlastníci či hosté smí v týmu a kanálech dělat. Pro hosty můžeme ještě separátně nastavit práva na vytváření a mazání jednotlivých kanálů.

Pro členy týmu lze nastavit tato oprávnění:

 • ● Povolit vytváření a aktualizaci kanálů
 • ● Povolit členům odstraňovat a obnovovat kanály
 • ● Povolit členům přidávat a odebírat aplikace
 • ● Povolit členům vytvářet, aktualizovat a odebírat karty
 • ● Povolit členům vytvářet, aktualizovat a odebírat konektory
 • ● Dejte členům možnost mazat vlastní zprávy.
 • ● Dejte členům možnost upravovat vlastní zprávy.

Zvláštní nastavení pro hosty:

 • ● Povolit vytváření a aktualizaci kanálů
 • ● Povolit hostům odstraňovat kanály

Pro kanál Obecné, který se automaticky založí jako první kanál pro týmovou komunikaci a spolupráci, je ještě speciální nastavení. Vyberte si možnost, která nejvíce vyhovuje vašim potřebám.

 

Stáhněte si naše bružury Microsoft Teams

Microsoft Teams – nové možnosti týmové spolupráce v moderní firmě

Microsoft Teams – porovnání plánů


Pokud máte zájem o další informace o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.