slider

Outlook: „Certifikáty jsou nebezpečné!“

Měli jste dostat přílohu, která nedošla? Z bezpečnostních důvodů Outlook z emailů odstraňuje přílohy, které by mohly být pro uživatele potenciálně nebezpečné. Nejčastěji se blokují spustitelné soubory s příponou .exe, které mohou obsahovat škodlivý virus. Outlook takovou přílohu z emailu odstraní, aby nepozorný uživatel škodlivou přílohu nestáhnul nebo nespustil, a zobrazuje hlášku „Aplikace Outlook zablokovala přístup k následujícím přílohám, které mohou být nebezpečné,“ byť se v následujícím případě jedná o aplikaci iSingum pro správu certifikátů České pošty.

Jak toto souvisí s nadpisem? Outlook blokuje i přílohy, u kterých Vám může značně znepříjemnit život, a těmi jsou certifikáty. Certifikáty jsou totiž potenciálně nebezpečné z důvodu, že můžete označit za důvěryhodnou autoritu podvodný server. Problém nastává často u bank. Ze systému Vám zašlou certifikáty k internetovému bankovnictví, ale Outlook Vám je nedovolí otevřít. Máme celou řadu řešení tohoto problému.

Změna nastavení na Exchange serveru

Pokud používáte Office 365 a využíváte na poštu Exchange server, může správce učinit změnu nastavení blokovaných přípon.

Změna nastavení na straně příjemce zprávy

Uživatel nebo jeho správce výpočetní techniky můžou nastavit chování příloh i přímo na straně emailového klienta Outlook. Je nutné zasahovat do registrů systému a pro danou příponu udělit výjimku z výchozího nastavení.

Zdůrazňujeme, že oběma způsoby se vystavujete potenciálnímu riziku.

Jde to i jinak…

Při posílání mezi osobami lze toto nastavení obejít, ale je nutná spolupráce druhé strany, která soubor odesílá. První možností je uložení souboru do bezpečného cloudového uložiště, jakým je například OneDrive, jež je součástí již základní balíčku Office 365 Business Essentials, a emailem zaslat druhé straně jenom odkaz. Druhým způsobem je zabalení souboru do formátu ZIP nebo RAR. Pro zkušenější uživatele je i varianta zobrazení přípon souborů a změnit ji na jinou. Příjemce zase změní příponu souboru zpět.

Pokud máte zájem o další informace o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.