slider

PDF a Microsoft Word

Microsoft Word umožňuje hned několik způsobů práce s PDF souborem/formátem. Existují 2 základní scénáře.

První scénář je uložení existujícího wordového dokumentu jako PDF soubor. Při ukládání dokumenty vyberete možnost Uložit jako a vyberete Uložit jako typ: Formát PDF (*.pdf)

Druhý scénář je možnost otevřít PDF soubor a udělat potřebné úpravy, případně ho opět uložit do PDF formátu. K úpravě stačí otevřít aplikaci Word, kliknout na tlačítko Soubor a zvolit Otevřít. Následně vybrat požadovaný PDF soubor. Je důležité zmínit, že pokud váš PDF soubor obsahuje hodně grafického obsahu, jeho podoba ve Wordu nemusí být úplně totožná. Originální PDF soubor se ale nijak nezmění. V prostředí aplikace Word lze poté tento soubor upravit dle vašich potřeb a ponechat ho ve formátu Word nebo uložit opět jako PDF.

Při tisku souboru můžete také využít možnost Microsoft tisk do PDF, kde je výsledek stejný, jako při uložení souboru jako formát PDF.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.