slider

Power BI podle Gartneru světovým leaderem analytických platforem

Společnost Microsoft získala na počátku nového roku další významné ocenění. Analytická společnost Gartner označila ve své nové zprávě „Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2017“ službu Power BI (součást cloudové platformy Office 365) jako jednoho ze světových lídrů v oblasti Business Inteligence a analytických platforem.

Microsoft a jeho produkty byly takto oceněni již po desáté v řadě. Oproti minulému roku však získala platforma Power BI výrazný nárůst na „ose vize a výkonu“. Kamal Hathi, generální ředitel Power BI, dodává, že mnohem důležitější je zejména růst v oblasti dostupnosti tohoto řešení. Služba Power BI (a také celá platforma Office 365) je poskytována stále více lidem všech pozic a druhů organizací.

Graph shows Microsoft positioned ahead of competitors in "completeness of vision"

Co je Power BI?

Power BI je soubor byznys-analytických nástrojů pro analýzu dat a sdílení znalostí. Power BI dashboardy poskytují Vaší firmě 360 stupňový pohled na získané informace spolu se všemi důležitými metrikami na jednom místě na všech zařízeních.

Pomocí intuitivních nástrojů mohou uživatelé pouhým jedním kliknutím prozkoumat firemní data a nalézt požadovanou odpověď. Vytváření dashboardů – přehledů je také otázkou okamžiku. Zejména díky možnosti propojení s více než 50 oblíbenými byznys aplikacemi a předpřipravenými vzory od předních BI expertů.

Více se dozvíte na blogu microsoft.com či ve zprávě splolečnosti Gartner.

Pokud Vás Power BI nebo Office 365 zaujala či máte zájem o další informace, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.