slider

PowerPoint Live – zkvalitnění zážitku z prezentace

V tomto článku si představíme funkci Prezentovat živě, která je dostupná ve webové verzi PowerPointu. Lze ji nalézt na kartě Prezentace a poté položka Živá prezentace.

Tento doplněk umožňuje lepší zapojení diváků při prezentování. Kromě možnosti snadného aktuálního nasdílení prezentace posluchačům, které si mohou zobrazit na počítači nebo v mobilním telefonu, je dále možné získat zpětnou vazbu na obsah a prezentační dovednosti člověka, který ji prezentoval.

Kde naleznete PowerPoint Live

Při využití Živé prezentace budete tedy řešit, jestli jste prezentujícím nebo účastníkem. Jako prezentující se musíte postarat o to, jak prezentaci zpřístupnit účastníkům. Máte k dispozici několik variant. Poslat odkaz na Živou prezentaci e-mailem nebo jinou formou. Nepříjemným omezením je časová platnost relace, která je mimo prezentační mód stanovena na 30 minut. Po jejím uplynutí dojde k automatickému ukončení relace. Není problém spustit Živou prezentaci znovu, ale dojde k vygenerování nového odkazu a budete tedy muset účastníkům distribuovat tento nový odkaz.

Ukončení relace

Je tedy dobré vymyslet distribuci těsně před živou prezentací nebo přímo na jejím začátku. V Microsoft Teams můžete například přidat odkaz do chatovacího okna nebo nasdílet obrazovku s QR kódem pro otevření prezentace v mobilním telefonu.

Po spuštění Živé prezentace se lze připojit jako účastník dvěma způsoby – skrz QR kód nebo webový odkaz.

úvodní obrazovka

Během prezentace se může účastník libovolně přesouvat mezi snímky dozadu, nelze projít snímky předtím, než byly zobrazeny prezentujícím. Důvodem je, aby lidé věnovali pozornost aktuálnímu obsahu, případně se vrátili zpět k již probranému obsahu, ale proaktivně nesledovali obsah, na který přijde teprve řada. K dispozici je účastníkovi i transkript, který se vypisuje ke každému snímku zvlášť. Stejně tak lze na zobrazený obsah reagovat emotikonami. Prezentující je tak v neustálém kontaktu s posluchači.

Prezentace z pohledu účastníka

Po skončení prezentace je možné prezentaci zhodnotit, přičemž prezentujícímu na e-mail přijde celkové zhodnocení jeho prezentace.

Ohodnocení prezentace

Celkové hodnocení prezentace

Podrobné hodnocení prezentace

Pokud vás tato novinka zajímala a chtěli byste o Microsoft 365 vědět více, napište nám skrz kontaktní formulář.

 

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.