slider

Přidání vlastního obrázku jako pozadí videohovoru v Microsoft Teams

Kromě možnosti rozostřit pozadí při videohovoru v Microsoft Teams, je možné vybrat si také některé předdefinované pozadí. Jak na to jsme popsali v článku Změna pozadí při video hovoru.

V případě, že si chcete v Microsoft Teams zobrazit vlastní pozadí, ať je to vaše oblíbená fotka, obrázek nebo firemní logo nebo branding, můžete si nahrát vlastní pozadít podle tohoto návodu pro počítače s Windows 10:

  1. Otevřete si Průzkumník souborů (současně zmáčkněte tlačítka „Windows + E“)
  2. Klikněte na položku „Tento počítač“ a postupně se přesuňte do složky Uploads. (zkopírujte si tento textový řetězec %AppData%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads a vložte do Průzkumníka souborů.)
  3. Do složky Uploads nahrajte požadované pozadí. Pokud chcete nahrát obrázek s textem, je nutné překlopit nejprve obrázek zrcadlově (například v programu Malování).
  4. Při zvolení obrázků jako pozadí při videohovoru by mělo být ve výběru i vámi přidané pozadí.

To už jen označte a můžete začít.

Poznámky (platné v době psaní tohoto článku 30. dubna 2020):

  • Doporučení pro velikost obrázku – do 1 MB, rozlišení 1920 x 1080 nebo menší.
  • Microsoft pravděpodobně přidá možnost nastavení na úrovni organizace, zatím ale nebylo oznámeno žádné oficiální datum.
  • V případě, že používáte MacOS, pozadí nahrajte do složky: /users/<username>/Library/Application Support/Microsoft/Teams/Backgrounds/Uploads

Zajímá se vaše společnost o Microsoft Teams nebo Microsoft 365 a potřebujete poradit? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho formuláře a my se vám ozveme zpět. 

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.