slider

Proč Windows Azure?

Máte data centrum, server, na kterém Vám běží Vaše služby. Pokud chcete novou službu, můžete narazit na limit Vaší výpočetní kapacity. Budete muset kupovat nový server a vše může být velice zdlouhavé. Ve Windows Azure nový virtuální stroj založíte již za 10 minut. A nemusíte na nic čekat.

Nebo si představte, že na Váš web bude spuštěna marketingová kampaň, která zvedne návštěvnost o několik set procent. Vy budete potřebovat náhlé navýšení výpočetní kapacity, to je ve Windows Azure otázka několika minut. Ve Windows Azure potom, když už jste zase na normálním provozu, můžete některé servery vypnout. To celou věc dělá ekonomicky přijatelnou.

Jak používat Windows Azure? 

Existují 4 scénáře použití. Prvním je takzvaný „On and Off„, to znamená, že v Windows Azure můžete server vypnout v době, kdy ho nepoužíváte. Nemusíte mít server zapnutý 24 hodin denně a platíte jen opravdu za to, když server používáte. Dalším jeGrowing fast„. Pokud Vaše požadavky pořád rostou a potřebujete větší a větší kapacitu, Windows Azure roste s Vámi, kdykoliv si můžete pronajmout nový stroj či diskový prostor. Třetím scénářem jeUnpredictible Bursting„. Když Vám přijde na web hodně návštěvníků, Windows Azure automaticky může posílit Vaší infrastrukturu a nestane se, že by Vám stránka spadla a byla nedostupná. Posledním scénářem je „Predictible Bursting„, což znamená, že v případě špičky, která se stává opakovaně, můžete posílit infrastrukturu. To vše jde také nastavit automaticky během několika minut. 

Přemýšlíte o službách Windows Azure? Chcete poradit? Objednejte si nezávaznou konzultaci zdarma a my Vám rádi poradíme.