slider

Proč zvažovat cloud?

V rámci několika posledních let se dostáváme do stavu, kdy se opouští od provozu vlastní serverové infrastruktury na svých premisách, nebo dochází k celkové modernizace aplikací do takzvaného Software as a Service (SaaS) módu, ve kterém nám poskytovatel zajistí plynulý běh služby, o kterou se nemusíme starat v jiném smyslu, než je správa uživatelských oprávnění a jiné „neserverové“ záležitosti. Příkladem SaaS, které poskytuje naše firma je Microsoft 365 nebo moderní ERP systém Business Central, který je díky svojí platformní univerzálnosti a funkcionalitě špičkovým ERP systémem pro malé a středně velké firmy.

Vedle toho figuruje varianta, při které zákazníci preferují možnost Infrastructure as a Service, která jim umožňuje vstupovat do správy samotných serverů, které jsou poskytovány třetí stranou. Třetí strana zajišťuje záležitosti, o které by se jinak starala firma ve své serverovně. Mezi tyto záležitosti patří:

 • Pravidelná obměna hardware (odpadne potřeba řešit prodloužení záruk, …)
 • Zabezpečení na úrovni datacentrového celku (zabezpečení strojů, poskytnutých jako IaaS se zákazník stará sám nebo pomocí zvoleného partnera)
 • Ochrana proti výpadkům elektřiny
 • Místo pro provoz serverů
 • Redundance serverových prostředků (tím pádem i vysoký service level agreement)
 • Možnosti vysoké dostupnosti serverů

Obě tyto varianty vyžadují pro každého zákazníka specifický přístup, abychom byli schopni splnit všechny požadavky, které jsou na produkty kladeny a zajistit spokojenost zákazníků do maximální míry. V rámci článkové série Serverové prostředí v cloudu Vás provedeme tím, jak pomáháme naším zákazníkům s onboardingem do cloudu.

Co zapříčinilo potřebu firem k modernizaci ve směru přesunu prostředků do cloudového prostředí mimo předchozí body?

 • Jednoduché, a přesto bezpečné zařízení přístupů k firemním prostředkům
 • Možnost škálovatelnosti cloudu (platím pouze za to, co využiji, nemusím kalkulovat na roky dopředu)
 • Administrace systémů z jednoho místa
 • Možnost využití tzv. hybridního módu, kdy část prostředků zůstává na premisách firmy a záležitosti, vyžadující vysokou dostupnost figurují v cloudovém prostředí
 • Náhrada aktualizačních oken (PaaS a SaaS), nebo jednoduchost jejich nastavení
 • Zbavení se části zodpovědnosti kvůli vysokému SLA
 • Ušetření času se správou vlastní serverovny

Vzhledem k těmto faktům se již několik let intenzivně zabýváme platformou Microsoft Azure, která všechna tato kritéria splňuje s kontinuálně přichází s inovacemi, které zákazníkům usnadňují práci. Ať už je to v podobě automatizace nebo možnosti vývoje pomocí platformy Azure DevOps.

Chcete se pobavit na téma Microsoft Azure?

 
Dejte nám na sebe kontakt a my Vám následně pomůžeme navrhnout cloudové prostředí podle Vašich potřeb.

Mám zájem o více informací k Azure.