slider

Jak propojit Power BI s databází IS Pohoda

Microsoft Power BI je soubor nástrojů pro analýzu Vašich dat a sdílení znalostí z nich získaných. Zahrnuje tedy všechny související procesy – od sběru informací, po jejich analýzu a následné vytvoření i sdílení dashboardů se získanými znalostmi. Kromě široké funkcionality je jedním z velkých výhod této platformy i široké možnosti integrace do interních i externích databází a aplikací.

Může se jednat například o propojení s oblíbenými informačními a účetními systémy, jako jsou Pohoda, Abra, MS Dynamics NAV, SAP, Money a další. Ideálně je pokud informační systém využívá databázi MSSQL.

Princip je poté jednoduchý, stačí v Power BI nainstalovat na Váš server přístupovou bránu (Gateway).

Bránu stáhnete v Power BI, stačí v menu vybrat položku Downloads – Data Gateway.

Po nainstalování na server se Vám brána zobrazí pod položkou Manage gateways – Spravovat brány.

Po nainstalování brány můžete přidat nový datový zdroj (data source). Stačí zvolit bránu a kliknout na Add data source (přidat datový zdroj).

Poté zvolit typ datového zdrojeSQL Server.

Poté stačit vyplnit název datového zdroje, vybrat požadovaný server a databázi a její přístupové údaje.

Pokud je vše dobře nastaveno, zobrazí se hlášení o úspěšném propojení. Pak stačí pouze k novému datovému zdroji nastavit vybraným uživatelům přístup.

Poté již můžete data z databází Vašeho informačního systému využívat v Power Bi sestavách. Můžete tak například sledovat toky financí a detekovat nečekané zvýšení nákladů, sledovat prodejte a trendy v odbytu jednotlivých produktů či optimalizovat výkon a produkci Vaší výroby.

Pokud Vás platforma Power BI nebo Office 365 zaujaly či máte zájem o další informace o těchto produktech, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Další informace o Power BI najdete na oficiálním webu platformy, o integraci v její dokumentaci.


Co to je Power BI?

Power BI je soubor byznys analytických nástrojů, které slouží k analýze dat a sdílení znalostí. Umožňují sledovat Váš byznys a pomocí podrobných dashboardů získat rychlou odpověď na každou otázku.

Power BI sleduje Vaše důležitá data v celé organizaci a ve všech aplikacích. Pomocí desktopové aplikace můžete tyto data analyzovat a vizualizovat v dashboardech. SQL Server a Azure analýzy Vám pomohou vybudovat robustní modely pro Vaše data a pomocí Power BI Embedded můžete výsledky integrovat a zobrazit v kterékoliv aplikaci.