slider

Jak Vás a Vaše data ochrání Office 365 před ransomware útoky?

Ransomware, tedy speciální druh malwaru, který zabraňuje v přístupu k datům na infikovaném zařízení, je poslední dobu jedním z nejvíce využívaných kybernetických útoků. Po nakažení zašifruje vaše soubory a pro vrácení přístupu vyžadují útočníci zaplacení nemalého „výkupného“.

Cloudová platforma Office 365 má v sobě integrováno několik bezpečnostních ochran proti všem druhům útoků a malwaru. I přesto se však může stát, že ochrana není ve výsledku dostatečně silná – většinou za to může lidský faktor (uživatel navštíví nebezpečnou webovou stránku či otevře neznámou přílohu v e-mailu). Pro jistotu uvádíme několik pravidel a doporučení, jak těmto případům předejít:

  • ● Poskytujte zaměstnancům aktuální informace a vzdělávání o bezpečnosti
  • ● Pozorně kontrolujte přílohy v e-mailech
  • ● Mějte vždy spuštěný a aktuální antivir / antimalware
  • ● Dělejte pravidelnou zálohu Vašich souborů
  • ● Používejte OneDrive pro firmy
  • ● Udržujte Windows a všechen software aktualizovaný
  • ● Povolte ve Windows zálohování historie souborů

Pokud se Vám však i přes dodržování všech zásad a pravidel stane, že jste obětí ransomware, je důležité jednat rychle. Musíte podniknout kroky co nejdříve to půjde a problém vyřešit ihned. Pokud totiž budete čekat více než dva týdny výrazně stoupne riziko, že se k Vašim souborům již nedostanete.

Uživatelé Office 365 a OneDrive pro firmy jsou v případě útoku ve výhodě – mohou využít obnovu většího množství souborů, a to zpátky až 14 dnů. Stačí vytvořit u podpory požadavek na tzv. Site Collection Restore. Používáním těchto cloudových nástrojů tak výrazně zvyšujete Vaši bezpečnost. V opačném případě budete muset obnovu provádět ručně z vlastní zálohy. A pokud jste si ji sami nezařídili, je bohužel šance, že svoje data již neuvidíte, dost vysoká. Nikdo vám totiž nezaručí, že útočníci po zaplacení výkupného soubory dešifrují zpátky.

Pokud máte zájem o další informace o Ransomware útocích či o platformě Office 365 obecně, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Další informace o službě najdete ve článku na Microsoft TechNet.


Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.