slider

Rozdíl mezi Microsoft účtem a pracovním účtem (školním účtem)

V tomto článku vám osvětlíme dva pojmy, které se často pletou.

Pracovní účet nebo školní účet je účet vytvořený administrátorem organizace, který umožňuje uživateli přistupovat ke všem cloudovým službám od Microsoftu (Microsoft 365/Office 365, Microsoft Intune, PowerBI, Microsoft Azure, …). Tento účet má podobu pracovní/školní e-mailové adresy, jako například katerina@artex-is.cz. Tento účet je spravován vaší organizací a je uložen v Azure Active Directory. Správu, přihlášení a nastavení tohoto účtu pak určuje vaše organizace a chování se může částečně lišit.

Microsoft účet si vytváří sám uživatel. Jedná se o bezplatný účet, který si můžete vytvořit, abyste se snadno přihlásili ke službám a produktům Microsoftu. V případě, že používáte některou ze služeb Microsoftu, například máte e-mailový účet Hotmail/Outlook nebo Xbox Live účet, máte již Microsoft účet a můžete ho také použít. V případě, že ještě Microsoft účet nemáte, můžete si ho vytvořit podle tohoto návodu. Microsoft dříve používal termín Microsoft Live ID, jedná se o to samé, jako Microsoft účet. Microsoft účet je kombinace e-mailové adresy a hesla. Jedná se o soukromý účet, který nemá nic společného s vaší organizací. Microsoft účet tedy můžete mít na celý život, pracovní účet se může časem měnit, podle toho, pro koho právě pracujete.

Přihlášení do Windows 10 nebo Office 365 pomocí Microsoft účtu

Microsoft umožňuje přihlášení do Windows 10 nově pomocí Microsoft účtu. Důvodů je hned několik. Jedním z nich je propojení uživatele s dalšími službami, které při práci s počítačem využívá. Jedná se zejména o službu OneDrive, kterou si můžete pořídit zdarma. V době psaní tohoto článku bylo k dispozici 5 GB úložného prostoru pro vaše soubory a aplikace OneDrive je přímo součástí operačního systému. Je snadné ji proto používat přímo v Průzkumníku souborů a zajistit si automatickou zálohu a synchronizaci vašich důležitých souborů. V případě, že byste chtěli i Office, můžete pak využít různé plány pro jednotlivce nebo domácnosti, které pro přihlášení také využívají Microsoft účet.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.