FindTime: Užitečný pomocník při plánování schůzek

Plánování schůzek může být mnohdy náročné, obzvláště když je potřeba najít volný čas v nabitých kalendářích více lidí. Velmi dobrým nástrojem na plánování schůzek, včetně vytvoření časových bloků ve vašem kalendáři, než se naplánuje finální termín schůzky, je právě doplněk FindTime.

Poznámka: Doplněk FindTime byl v době psaní tohoto článku dostupný pouze v angličtině a čeština zatím není dostupná.

Jak to celé funguje?

 • Nainstalujte si zdarma aplikaci FindTime (restartujte Outlook v počítači)
 • Otevřete Outlook v počítači nebo ve webovém prohlížeči a vyberte Novou zprávu
 • Zadejte jména účastníků plánované schůzky (Povinní účastníci = To/Komu, Nepovinní účastníci = Cc/Kopie)
 • Klikněte na novou položku na kartě Zpráva/Message > New Meeting Poll (FindTime)

 • Zobrazí se uživatelé, které jste zadali. V případě, že se jedná o člověka z vaší organizace, u kterého máte možnost vidět kalendář, bude se zobrazovat jeho dostupnost pro jednotlivé časové bloky v návaznosti na jeho kalendář (zelená nebo červená ikona). Jedná-li se o lidi mimo vaši organizaci, bude ikona šedá a informace o dostupnosti není k dispozici.

 • V dalším kroku vyberete termíny, kdy se chcete sejít. Můžete také definovat délku schůzky, pouze pracovní hodiny a časové pásmo.
 • Poté vyberete, kde se bude schůzka konat. Máte k dispozici vytvořit i online schůzku v Microsoft Teams. Také si můžete definovat, jestli budou navržené termíny blokovány ve vašem kalendáři, takže se vám nestane, že nabídnete stejný termín pro více schůzek. Další možností je automatické naplánování schůzky ve chvíli, kdy se shodnete na termínu. V tomto případě je při shodě na více termínech vybrán ten nejbližší. Můžete také dostávat notifikace o hlasování účastníků.

Doplněk FindTime může velmi usnadnit organizaci vašich schůzek a nebudete muset ztrácet zbytečně čas s jejich plánováním a koordinací. Je zapotřebí vyzkoušet v praxi. Může se vám stát, že při prvním použití narazíte na straně pozvaných lidí na nezkušenost s tímto doplňkem, který je jednoduchý, ale pro většinu lidí nový. I tak ho neváhejte  vyzkoušet!

Poznámky:

 • Doplněk je pouze v angličtině (platné květen 2020)
 • Pozvat můžete kohokoli, nemusí mít nainstalovaný tento doplněk
 • Tato funkce je dostupná pouze uživatelům Outlooku s předplatným Microsoft 365/Office 365

V případě dotazů na Microsoft 365 nebo FindTime nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím formuláře. Ozveme se vám co nejrychleji.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Přidání vlastního obrázku jako pozadí videohovoru v Microsoft Teams

Kromě možnosti rozostřit pozadí při videohovoru v Microsoft Teams, je možné vybrat si také některé předdefinované pozadí. Jak na to jsme popsali v článku Změna pozadí při video hovoru.

V případě, že si chcete v Microsoft Teams zobrazit vlastní pozadí, ať je to vaše oblíbená fotka, obrázek nebo firemní logo nebo branding, můžete si nahrát vlastní pozadít podle tohoto návodu pro počítače s Windows 10:

 1. Otevřete si Průzkumník souborů (současně zmáčkněte tlačítka „Windows + E“)
 2. Klikněte na položku „Tento počítač“ a postupně se přesuňte do složky Uploads. (zkopírujte si tento textový řetězec %AppData%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads a vložte do Průzkumníka souborů.)
 3. Do složky Uploads nahrajte požadované pozadí. Pokud chcete nahrát obrázek s textem, je nutné překlopit nejprve obrázek zrcadlově (například v programu Malování).
 4. Při zvolení obrázků jako pozadí při videohovoru by mělo být ve výběru i vámi přidané pozadí.

To už jen označte a můžete začít.

Poznámky (platné v době psaní tohoto článku 30. dubna 2020):

 • Doporučení pro velikost obrázku – do 1 MB, rozlišení 1920 x 1080 nebo menší.
 • Microsoft pravděpodobně přidá možnost nastavení na úrovni organizace, zatím ale nebylo oznámeno žádné oficiální datum.
 • V případě, že používáte MacOS, pozadí nahrajte do složky: /users/<username>/Library/Application Support/Microsoft/Teams/Backgrounds/Uploads

Zajímá se vaše společnost o Microsoft Teams nebo Microsoft 365 a potřebujete poradit? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho formuláře a my se vám ozveme zpět. 

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Novinka v Teams: Změna pozadí při video hovoru

Novinka v  Teams: Změna pozadí při video hovoru 

Microsoft vydal další rozšíření do své aplikace Teams. Jelikož je její primární využití přizpůsobeno hlavně firmám, jeho další funkce je zaměřená na eliminaci veškerých rozptýlení, které se nacházejí za uživatelem. V současné době, kdy je většina komunikace firem založená na hovorech z homeoffice, je tato funkce zajímavým doplněním dříve dostupného rozostření pozadí.  

Pokud si to chcete sami vyzkoušet, stačí udělat pár jednoduchých kroků: 

 • Spustit nebo se připojit k video meetingu – je potřeba mít spuštěnou Windows/Mac aplikaci, jelikož webové rozhraní Teams tuto novinku nepodporuje 
 • Kliknout na tři tečky na ovládacím panelu meetingu 
 • Zvolit možnost Zobrazit efekty na pozadí 
 • Zvolit si z nabídky pozadí, která se zobrazí na pravé straně obrazovky 
 • Nyní už stačí jen nastavení potvrdit „Použít“ 

Některá pozadí jsou více minimalistická a hodí se na schůzku s kolegy: 

Některá pozadí jsou více hravá a vaše meetingy tím rázem získají jinou atmosféru: 


A nakonec, pokud vás tato novinka v  Teams příliš neoslovila, ale chcete skrýt pozadí za vámi, vždy můžete použít variantu pouhého Rozostření. 


Dle slov vývojářů od Microsoftu bude možné v budoucnu přidávat vlastní design. Pokud vás zajímá, jak si do hovoru přidat vlastní pozadí, zde jsme o tom napsali článek.

Zajímá se vaše společnost o Microsoft Teams nebo Microsoft 365 a potřebujete poradit? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho formuláře a my se vám ozveme zpět. 

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Outlook Customer Manager – ukončení služby

Služba Outlook Customer Manager, která byla představena v listopadu 2016, a stala se součástí předplatného Office 365 Business Premium bude ukončena k 30. červnu 2020.

Zákazníci, kteří používají Outlook Customer Manager jsou o této skutečnosti informováni přímo v produktu formou dialogového okna (viz. screenshot).

V případě, že používáte Outlook Customer Manager, budete muset přejít na jiné řešení. Microsoft přímo doporučuje řešení od společnosti Nimble, kde vyjednal speciální nabídku na 1 rok zdarma.

Máte-li dotazy nebo budete chtít poradit s alternativním řešením, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Vyzkoušeli jsme Windows Virtual Desktop (WVD)

Windows Virtual Desktop je nová platforma (PaaS) pro virtualizaci uživatelských desktopů a aplikací v prostředí Microsoft Azure, která byla v nedávné době představena.

Oproti tradičnímu řešení Remote Desktop Services se vyznačuje těmito výhodami:

 • • Jednodušší a rychlejší nasazení
 • • Automatizované škálování výkonu dle aktuální potřeby
 • • Možnost provozu v multi-uživatelském módu ve Windows 10 (nepotřebujete RDS CAL)
 • • Optimalizace pro Office 365 ve virtuálním prostředí
 • • Ukládání uživatelských profilů do dynamicky mapovaných VHD diskových souborů pomocí integrované technologie FSLogix
 • • Podpora Azure AD + Azure Active Directory Domain Services

Díky těmto výhodám se jedná o nejdostupnější a nejjednodušší plně cloudové prostředí pro virtualizaci uživatelských stanic na trhu.

Díky možnosti pořízení virtuálních zdrojů v rámci Azure rezervovaných instancí lze ušetřit desítky procent nákladů proti průběžným platbám Pay as You Go.


Pokud máte zájem o prezentaci možností Windows Virtuálních Desktopů v prostředí Azure nebo dokonce uvažujete o jejich nasazení, neváhejte se na nás obrátit pomocí kontaktního formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


 

Soukromý (Privátní) kanál v Microsoft Teams

Dlouho očekávaná funkce soukromých kanálů v Microsoft Teams je dostupná. Pomocí Soukromého kanálu lze vybrat konkrétní lidi z daného týmu a zajistit prostor pouze pro tuto vybranou skupinu. Tím lze řešit scénáře, kdy zajistíte přístup k citlivým informacím pouze interním lidem, managementu nebo omezené skupině. Tým jako takový může i nadále využívat ostatní kanály a fungovat jako celá skupina.

Jak vytvořit Soukromý (privátní) tým

V existujícím Týmu vyberte založení nového kanálu a při jeho vytváření následně vyberte v části Ochrana osobních údajů položku „Soukromé – přístupné pouze pro konkrétní skupinu lidí v rámci týmu“.

V následujícím kroku vyberte členy týmu, které chcete zahrnout do soukromého kanálu. Pozor, lze přidávat jen existující členy týmu. V případě, že požadovaná osoba není součástí týmu, je zapotřebí nejdříve přidat tohoto člověka do týmu, následně ho je možné zahrnout do Soukromého kanálu.

Soukromý kanál je označen ikonou zámku vedle jeho jména:

Zobrazení soukromého kanálu pro člena týmu

Zobrazení pro člena týmu, který není zahrnut v soukromém kanálu. Soukromý kanál není vůbec zobrazený.

Poznámky:

 • • Soukromý kanál nelze vytvořit z existujícího kanálu (změnit jeho status na Soukromý). Je zapotřebí vytvořit nový kanál a definovat ho jako Soukromý.
 • • Ke konverzacím, souborům a ostatním kartám se nedostanou ostatní lidé v daném týmu. Je pro ně uzavřen. Není ani viditelný v jejich zobrazení.
 • • Každý tým může mít maximálně 30 soukromých kanálů a maximální počet členů v soukromém kanálu je 250.
 • • 30 soukromých kanálů v týmu je navíc k limitu 200 kanálů na tým.

Zajímá vás více o Microsoft Teams? Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme zpět:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Jak na zálohování souborů v prostředí Office 365

Součástí všech plánů Office 365 je služba OneDrive pro firmy. Ta funguje jako cloudový disk s možností mít vybrané nebo všechny soubory uložené na libovolném zařízení, jako je počítač, chytrý telefon nebo tablet. K dispozici má každý uživatel 1 TB prostoru, což při současné velikosti disků v noteboocích, tabletech a chytrých telefonech bez problému stačí.

OneDrive pro firmy

 • • Cloudová služba umožňující ukládat videa, fotografie, dokumenty a synchronizovat další soubory.
 • Přístup k souborům odkudkoliv z libovolného zařízení (online i offline).
 • • Možnost obnovy smazaných souborů nebo všeho z konkrétního dne v rozmezí 90 dnů.
 • • Není potřeba mít vlastní hardware, kde by se prováděla záloha.
 • • Detekce ransomware a případná obnova dat.
 • • Přístup k datům přes webovou stránku odkudkoliv (po zadání loginu a hesla).

Jak na zálohování ve OneDrive – počítače se systémem Windows 10

Systém Windows 10 již obsahuje program OneDrive, který pro vás zajistí zálohování požadovaných souborů. V případě, že používáte systém Windows 7, Windows 8/8.1 nebo Mac OS, je zapotřebí si program bezplatně stáhnout a nainstalovat.

V případě, že máte již připojení účet ke službě OneDrive, klikněte v pravém dolním rohu na modrou ikonuOneDrive – jméno firmy“ a objeví se vám následující okno. V případě, že ještě nemáte propojený pracovní účet se službou OneDrive, stiskněte tlačítko Windows, napište OneDrive a spusťte aplikaci OneDrive. Po zadání pracovního e-mailu a hesla budete mít modrou ikonu k dispozici.

1. Nastavení > Zálohování > Spravovat zálohování

2. Vybrat složky, které chcete zálohovat

V tomto dialogovém okně si můžete vybrat, že chcete synchronizovat Plochu, Obrázky a Dokumenty. Můžete si vybrat například jen Plochu a veškeré pracovní soubory a složky mít umístěné v adresáři „OneDrive – jméno firmy“. V takovém případě není potřeba synchronizovat Dokumenty, protože vše pracovní máte právě v této složce.

3. Vyberte, co chcete synchronizovat ze služby OneDrive do vašeho počítače

V nastavení si také můžete zvolit složky ve službě OneDrive pro firmy, které se mají synchronizovat s vaším počítačem. Klikněte na modrou ikonu OneDrive v pravém dolním rohu a následně vyberte Více (symbol 3 teček vedle sebe). Z nabídky vyberte Nastavení > Účet > Zvolit Složky.

Zaškrtněte složky, které chcete mít synchronizované v konkrétním počítači. Ostatní složky a soubory budou vždy dostupné na stránce www.office.com ve službě OneDrive.

Co dělat, když jste bez přístupu k internetu?

OneDrive synchronizovaná data automaticky nestahuje na disk vašeho PC. Vytvoří pouze strukturu složek a souborů, ale fyzicky je neuloží na váš počítač. Chcete-li mít tedy některé nebo všechny soubory a složky dostupné i offline, tzn. bez připojení k internetu, stačí v nastavení OneDrivu zrušit volbu “Šetřete místem a stahujte si jenom soubory, které používáte.”. Následně budete mít ve svém počítači všechny soubory a složky dostupné i v offline režimu.

Složky, které jsou dostupné pouze online jsou v Průzkumníku souborů označené ikonou obláčku (viz obrázek). V momentě, kdy na takový soubor kliknete, dojde k jeho stažení do vašeho počítače a je u něj již nastaven status “K dispozici offline”.


V případě zájmu o více informací o službě OneDrive pro firmy či o platformě Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Sdílení souboru nebo složky na OneDrive pro firmy s ochranou heslem

Nová funkce úložiště OneDrive pro firmy (součást platformy Office 365) umožňuje sdílení důvěrných souborů nebo složek. Nově lze zabezpečit vygenerovaný odkaz pomocí hesla, čímž se dále zvyšuje bezpečnost takto sdílených souborů. Heslo můžete následně zaslat dalším lidem v separátním e-mailu nebo předat jiným způsobem. V případě, že by došlo k nechtěnému zaslání odkazu někomu, kdo by neměl mít přístup, je zapotřebí zadat heslo, a to je předáváno samostatně e-mailem, sms, ústně nebo jinou formou.

Postup:

 • • Otevřete si OneDrive pro firmy ve webovém prohlížeči (www.office.com > přihlaste se a vyberte službu OneDrive).
 • Vyberte soubor nebo složku, který chcete sdílet.
 • • Klikněte na ikonu sdílení nebo na tři svislé tečky a vyberte volbu Sdílet.
 • • Vyberte volbu „Každý, kdo má odkaz“ (objeví se vám možnost zadat heslo).
 • Odešlete sdílený odkaz na požadovanou e-mailovou adresu.
 • Heslo následně předejte vámi zvolenou formou (e-mail, sms, ústně, …).

Člověk, kterému jste nasdíleli soubor nebo složku pak obdrží takto vypadající e-mail:

Po kliknutí na odkaz je příjemce vyzván k zadání hesla:

Člověk, který nasdílel soubor nebo složku, navíc obdrží notifikační e-mail s informací, že došlo ke kliknutí na sdílený odkaz. V případě, že odkaz již nechce sdílet nebo došlo k omylu, může rychle změnit oprávnění ke sdílení a napravit nežádoucí situaci.

Poznámka: V době psaní tohoto článku fungovalo sdílení s heslem pouze ve webové verzi služby OneDrive. Možnost přidat heslo ke složce přímo v Průzkumníku souborů ve Windows nebylo dostupné. Pravděpodobně bude doplněno v některé aktualizaci systému Windows.


V případě zájmu o více informací o službě OneDrive pro firmy či o platformě Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Problémy synchronizace uživatelů pomocí Azure AD Connect

Stalo se vám, že jste v on-prem Active Directory přidali uživatelský účet do synchronizované organizační jednotky (OU) a on se vám sesynchonizoval dříve, než jste mu stihli nastavit správné parametry (UPN, proxy address)?

V takovém případě, pokud používáte v tenantu vlastní doménu, se uživatel založí s primárním jménem na doméně @tenant.onmicrosoft.com.

Pokud pouze později změníte UPN uživatele v AD, tak již v Azure AD zůstane uživatel s primární adresou na onmicrosoft.com doméně.

Opravit se to dá celkem jednoduše.

 • Odstraňte uživatele z OU, která se synchronizuje s Azure AD
 • • Abyste nemuseli čekat 30 minut než proběhne synchronizační cyklus, můžete ho urychlit buď z GUI AD connectu nebo pomocí Powershell přikazů
  • – Import-Module ADSync
  • – Start-ADSyncSyncCycle -PolicyType Delta
  • Odstraňte uživatele ze smazaných uživatelů v Azure AD
  • • V On-Prem AD změňte výchozí UPN na požadované
  • Přidejte uživatele do synchronizované OU
  • • Po dalším synchronizačním cyklu, který opět můžete urychlit stejnou sekvencí příkazů se uživatel již přenese do Azure AD správně
  • • Stačí přiřadit licenci a uživatel může pracovat

  V případě zájmu o více informací o Azure AD Connectu, Office 365 nebo Azure nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

  Chci vědět o cloudovém řešení více

  Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
  vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.  Co je Office 365?
  Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Červencové Office tipy #2

Přicházíme s dalšími tipy pro práci v Office 365, o kterých jste zatím nevěděli. Navazujeme tak na předchozí díly tipů: Červnové Office tipy  a Červencové Office tipy.

OneDrive (ne)má jen 1 TB místa na soubory v cloudu

Nedávno vyšel na serveru Živě.cz článek, který upozorňuje uživatele na možnost přikoupit si do OneDrivu další prostor až do 2 TB. Toto se týká Office 365 pro domácnosti nebo jednotlivce. My se podíváme, jestli je možné získat více místa pro firemní zaměstnance.

U firemních Office 365 není žádnou novinkou, že lze pro uživatele pořídit více místa na jejich OneDrive úložiště. Pro uživatele, kteří mají plány Business se musí pořídit OneDrive online Plán 2 nebo Office 365 Enterprise, licence E3 a vyšší již OneDrive plán 2 obsahují.

Mám plán 2, ale mám pouze 1 TB místa

Plán 2, ať už samostatně či v rámci licencí E3 a vyšších, umožňují uživatelům používat 25 TB OneDrive. Zpočátku dostává uživatel 1 TB místa pro své soubory, správci tenantu můžou navýšit místo na 5 TB, navýšení nad 5 TB je možné po kontaktování podpory Microsoft.

Tmavý režim Outlooku

Nechcete sice v noci pracovat, přesto často každý z nás sklouzne k tomu, že i po západu slunce firemní notebook otevře. Pracovní aplikace proto dostávají tmavý režim a jinak tomu není ani u poštovního klienta Outlook.

Obrázek 1: Zapnutí tmavého režimu

Tmavý režim v Outlooku zapnete přepínačem v nastavení, jak vidíte na obrázku výše. Každou zprávu lze číst s klasickým bílým pozadím. V záhlaví zprávy zmáčkněte rozsvítit. Tato funkce je dostupná jenom pro novou verzi Outlooku. U všech uživatelů se tato možnost objeví do konce července.

Tmavý režim ve OneNote

Ve tmavých režimech budeme pokračovat. Tmavý režim je možné zapnout i v oblíbeném OneNote.

Postup jak na to:

 • Nastavení
 • Možnosti
 • Režim přepnete na tmavý

Tato funkce se týká jenom aplikace OneNote integrované ve Windows. Aplikace OneNote, která byla ještě donedávna i v balíku Office ke stažení z portalu Office.com, již není aktualizovaná o žádné další vylepšení.


V případě zájmu o více informací o Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.