Outlook Customer Manager – ukončení služby

Služba Outlook Customer Manager, která byla představena v listopadu 2016, a stala se součástí předplatného Office 365 Business Premium bude ukončena k 30. červnu 2020.

Zákazníci, kteří používají Outlook Customer Manager jsou o této skutečnosti informováni přímo v produktu formou dialogového okna (viz. screenshot).

V případě, že používáte Outlook Customer Manager, budete muset přejít na jiné řešení. Microsoft přímo doporučuje řešení od společnosti Nimble, kde vyjednal speciální nabídku na 1 rok zdarma.

Máte-li dotazy nebo budete chtít poradit s alternativním řešením, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Soukromý (Privátní) kanál v Microsoft Teams

Dlouho očekávaná funkce soukromých kanálů v Microsoft Teams je dostupná. Pomocí Soukromého kanálu lze vybrat konkrétní lidi z daného týmu a zajistit prostor pouze pro tuto vybranou skupinu. Tím lze řešit scénáře, kdy zajistíte přístup k citlivým informacím pouze interním lidem, managementu nebo omezené skupině. Tým jako takový může i nadále využívat ostatní kanály a fungovat jako celá skupina.

Jak vytvořit Soukromý (privátní) tým

V existujícím Týmu vyberte založení nového kanálu a při jeho vytváření následně vyberte v části Ochrana osobních údajů položku „Soukromé – přístupné pouze pro konkrétní skupinu lidí v rámci týmu“.

V následujícím kroku vyberte členy týmu, které chcete zahrnout do soukromého kanálu. Pozor, lze přidávat jen existující členy týmu. V případě, že požadovaná osoba není součástí týmu, je zapotřebí nejdříve přidat tohoto člověka do týmu, následně ho je možné zahrnout do Soukromého kanálu.

Soukromý kanál je označen ikonou zámku vedle jeho jména:

Zobrazení soukromého kanálu pro člena týmu

Zobrazení pro člena týmu, který není zahrnut v soukromém kanálu. Soukromý kanál není vůbec zobrazený.

Poznámky:

 • • Soukromý kanál nelze vytvořit z existujícího kanálu (změnit jeho status na Soukromý). Je zapotřebí vytvořit nový kanál a definovat ho jako Soukromý.
 • • Ke konverzacím, souborům a ostatním kartám se nedostanou ostatní lidé v daném týmu. Je pro ně uzavřen. Není ani viditelný v jejich zobrazení.
 • • Každý tým může mít maximálně 30 soukromých kanálů a maximální počet členů v soukromém kanálu je 250.
 • • 30 soukromých kanálů v týmu je navíc k limitu 200 kanálů na tým.

Zajímá vás více o Microsoft Teams? Kontaktujte nás pomocí formuláře a my se vám ozveme zpět:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Jak na zálohování souborů v prostředí Office 365

Součástí všech plánů Office 365 je služba OneDrive pro firmy. Ta funguje jako cloudový disk s možností mít vybrané nebo všechny soubory uložené na libovolném zařízení, jako je počítač, chytrý telefon nebo tablet. K dispozici má každý uživatel 1 TB prostoru, což při současné velikosti disků v noteboocích, tabletech a chytrých telefonech bez problému stačí.

OneDrive pro firmy

 • • Cloudová služba umožňující ukládat videa, fotografie, dokumenty a synchronizovat další soubory.
 • Přístup k souborům odkudkoliv z libovolného zařízení (online i offline).
 • • Možnost obnovy smazaných souborů nebo všeho z konkrétního dne v rozmezí 90 dnů.
 • • Není potřeba mít vlastní hardware, kde by se prováděla záloha.
 • • Detekce ransomware a případná obnova dat.
 • • Přístup k datům přes webovou stránku odkudkoliv (po zadání loginu a hesla).

Jak na zálohování ve OneDrive – počítače se systémem Windows 10

Systém Windows 10 již obsahuje program OneDrive, který pro vás zajistí zálohování požadovaných souborů. V případě, že používáte systém Windows 7, Windows 8/8.1 nebo Mac OS, je zapotřebí si program bezplatně stáhnout a nainstalovat.

V případě, že máte již připojení účet ke službě OneDrive, klikněte v pravém dolním rohu na modrou ikonuOneDrive – jméno firmy“ a objeví se vám následující okno. V případě, že ještě nemáte propojený pracovní účet se službou OneDrive, stiskněte tlačítko Windows, napište OneDrive a spusťte aplikaci OneDrive. Po zadání pracovního e-mailu a hesla budete mít modrou ikonu k dispozici.

1. Nastavení > Zálohování > Spravovat zálohování

2. Vybrat složky, které chcete zálohovat

V tomto dialogovém okně si můžete vybrat, že chcete synchronizovat Plochu, Obrázky a Dokumenty. Můžete si vybrat například jen Plochu a veškeré pracovní soubory a složky mít umístěné v adresáři „OneDrive – jméno firmy“. V takovém případě není potřeba synchronizovat Dokumenty, protože vše pracovní máte právě v této složce.

3. Vyberte, co chcete synchronizovat ze služby OneDrive do vašeho počítače

V nastavení si také můžete zvolit složky ve službě OneDrive pro firmy, které se mají synchronizovat s vaším počítačem. Klikněte na modrou ikonu OneDrive v pravém dolním rohu a následně vyberte Více (symbol 3 teček vedle sebe). Z nabídky vyberte Nastavení > Účet > Zvolit Složky.

Zaškrtněte složky, které chcete mít synchronizované v konkrétním počítači. Ostatní složky a soubory budou vždy dostupné na stránce www.office.com ve službě OneDrive.

Co dělat, když jste bez přístupu k internetu?

OneDrive synchronizovaná data automaticky nestahuje na disk vašeho PC. Vytvoří pouze strukturu složek a souborů, ale fyzicky je neuloží na váš počítač. Chcete-li mít tedy některé nebo všechny soubory a složky dostupné i offline, tzn. bez připojení k internetu, stačí v nastavení OneDrivu zrušit volbu “Šetřete místem a stahujte si jenom soubory, které používáte.”. Následně budete mít ve svém počítači všechny soubory a složky dostupné i v offline režimu.

Složky, které jsou dostupné pouze online jsou v Průzkumníku souborů označené ikonou obláčku (viz obrázek). V momentě, kdy na takový soubor kliknete, dojde k jeho stažení do vašeho počítače a je u něj již nastaven status “K dispozici offline”.


V případě zájmu o více informací o službě OneDrive pro firmy či o platformě Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Sdílení souboru nebo složky na OneDrive pro firmy s ochranou heslem

Nová funkce úložiště OneDrive pro firmy (součást platformy Office 365) umožňuje sdílení důvěrných souborů nebo složek. Nově lze zabezpečit vygenerovaný odkaz pomocí hesla, čímž se dále zvyšuje bezpečnost takto sdílených souborů. Heslo můžete následně zaslat dalším lidem v separátním e-mailu nebo předat jiným způsobem. V případě, že by došlo k nechtěnému zaslání odkazu někomu, kdo by neměl mít přístup, je zapotřebí zadat heslo, a to je předáváno samostatně e-mailem, sms, ústně nebo jinou formou.

Postup:

 • • Otevřete si OneDrive pro firmy ve webovém prohlížeči (www.office.com > přihlaste se a vyberte službu OneDrive).
 • Vyberte soubor nebo složku, který chcete sdílet.
 • • Klikněte na ikonu sdílení nebo na tři svislé tečky a vyberte volbu Sdílet.
 • • Vyberte volbu „Každý, kdo má odkaz“ (objeví se vám možnost zadat heslo).
 • Odešlete sdílený odkaz na požadovanou e-mailovou adresu.
 • Heslo následně předejte vámi zvolenou formou (e-mail, sms, ústně, …).

Člověk, kterému jste nasdíleli soubor nebo složku pak obdrží takto vypadající e-mail:

Po kliknutí na odkaz je příjemce vyzván k zadání hesla:

Člověk, který nasdílel soubor nebo složku, navíc obdrží notifikační e-mail s informací, že došlo ke kliknutí na sdílený odkaz. V případě, že odkaz již nechce sdílet nebo došlo k omylu, může rychle změnit oprávnění ke sdílení a napravit nežádoucí situaci.

Poznámka: V době psaní tohoto článku fungovalo sdílení s heslem pouze ve webové verzi služby OneDrive. Možnost přidat heslo ke složce přímo v Průzkumníku souborů ve Windows nebylo dostupné. Pravděpodobně bude doplněno v některé aktualizaci systému Windows.


V případě zájmu o více informací o službě OneDrive pro firmy či o platformě Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Problémy synchronizace uživatelů pomocí Azure AD Connect

Stalo se vám, že jste v on-prem Active Directory přidali uživatelský účet do synchronizované organizační jednotky (OU) a on se vám sesynchonizoval dříve, než jste mu stihli nastavit správné parametry (UPN, proxy address)?

V takovém případě, pokud používáte v tenantu vlastní doménu, se uživatel založí s primárním jménem na doméně @tenant.onmicrosoft.com.

Pokud pouze později změníte UPN uživatele v AD, tak již v Azure AD zůstane uživatel s primární adresou na onmicrosoft.com doméně.

Opravit se to dá celkem jednoduše.

 • Odstraňte uživatele z OU, která se synchronizuje s Azure AD
 • • Abyste nemuseli čekat 30 minut než proběhne synchronizační cyklus, můžete ho urychlit buď z GUI AD connectu nebo pomocí Powershell přikazů
  • – Import-Module ADSync
  • – Start-ADSyncSyncCycle -PolicyType Delta
  • Odstraňte uživatele ze smazaných uživatelů v Azure AD
  • • V On-Prem AD změňte výchozí UPN na požadované
  • Přidejte uživatele do synchronizované OU
  • • Po dalším synchronizačním cyklu, který opět můžete urychlit stejnou sekvencí příkazů se uživatel již přenese do Azure AD správně
  • • Stačí přiřadit licenci a uživatel může pracovat

  V případě zájmu o více informací o Azure AD Connectu, Office 365 nebo Azure nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

  Chci vědět o cloudovém řešení více

  Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
  vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.  Co je Office 365?
  Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Červencové Office tipy #2

Přicházíme s dalšími tipy pro práci v Office 365, o kterých jste zatím nevěděli. Navazujeme tak na předchozí díly tipů: Červnové Office tipy  a Červencové Office tipy.

OneDrive (ne)má jen 1 TB místa na soubory v cloudu

Nedávno vyšel na serveru Živě.cz článek, který upozorňuje uživatele na možnost přikoupit si do OneDrivu další prostor až do 2 TB. Toto se týká Office 365 pro domácnosti nebo jednotlivce. My se podíváme, jestli je možné získat více místa pro firemní zaměstnance.

U firemních Office 365 není žádnou novinkou, že lze pro uživatele pořídit více místa na jejich OneDrive úložiště. Pro uživatele, kteří mají plány Business se musí pořídit OneDrive online Plán 2 nebo Office 365 Enterprise, licence E3 a vyšší již OneDrive plán 2 obsahují.

Mám plán 2, ale mám pouze 1 TB místa

Plán 2, ať už samostatně či v rámci licencí E3 a vyšších, umožňují uživatelům používat 25 TB OneDrive. Zpočátku dostává uživatel 1 TB místa pro své soubory, správci tenantu můžou navýšit místo na 5 TB, navýšení nad 5 TB je možné po kontaktování podpory Microsoft.

Tmavý režim Outlooku

Nechcete sice v noci pracovat, přesto často každý z nás sklouzne k tomu, že i po západu slunce firemní notebook otevře. Pracovní aplikace proto dostávají tmavý režim a jinak tomu není ani u poštovního klienta Outlook.

Obrázek 1: Zapnutí tmavého režimu

Tmavý režim v Outlooku zapnete přepínačem v nastavení, jak vidíte na obrázku výše. Každou zprávu lze číst s klasickým bílým pozadím. V záhlaví zprávy zmáčkněte rozsvítit. Tato funkce je dostupná jenom pro novou verzi Outlooku. U všech uživatelů se tato možnost objeví do konce července.

Tmavý režim ve OneNote

Ve tmavých režimech budeme pokračovat. Tmavý režim je možné zapnout i v oblíbeném OneNote.

Postup jak na to:

 • Nastavení
 • Možnosti
 • Režim přepnete na tmavý

Tato funkce se týká jenom aplikace OneNote integrované ve Windows. Aplikace OneNote, která byla ještě donedávna i v balíku Office ke stažení z portalu Office.com, již není aktualizovaná o žádné další vylepšení.


V případě zájmu o více informací o Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

 

Jak vzdáleně vymazat Outlook / Office 365 data z vašeho telefonu

Není to nic příjemného, čas od času to ale potká většinu z nás. Ať už jde o ztracený telefon, nečekané personální změny ve firmě nebo o nějaký jiný důvod. Problematika vzdáleného mazání dat a informací z vašeho mobilního telefonu je vždy nejenom z bezpečnostního hlediska důležitá a mnohdy i složitá. Platforma Office 365 tak nabízí jednoduchý nástroj jak tento proces rychle a skoro až „bezbolestně podstoupit“.

Náš článek je dále rozdělen na dvě části, podle použití aplikace ve vašem mobilním telefonu – Gmail či aplikaci Outlook.

Gmail:

V nastavení vašeho Office 365 účtu vyberte „Podrobnosti o mobilním zařízení“:

Při nastavení účtu Office 365 do Gmail aplikace nelze pokračovat bez potvrzení vzdáleného ovládání.

Pro smazání dát je potřeba klinout na „Vymazat data“ – ne odstranit zařízení.

Poté potvrdit a počkat, vymazání obsahu může chvíli trvat.

 

Po úspěšném vymazání přijde oznámení na e-mail.

Pozn.: Kvůli propojení do celého systému telefonu, udělá Gmail tzv. factory reset celého telefonu.

Outlook

Outlook aplikace nevyžaduje žádný zvláštní přístup.

Neudělá však wipe celého telefonu, pouze odstraní účet (tedy e-mail + kontakty).

Postup je obdobný jako v případě Gmailu:

 

Wipe Outlook aplikace je mnohem rychlejší než přes Gmail. Smaže ale pouze účet Office 365 (tzn. e-maily, kontakty).


V případě zájmu o více informací o Office 365 či Outlooku ve vašem mobilním telefonu nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Červencové Office tipy #1

Po prvním díle s užitečnými tipy pro Outlook pro vás máme nachystané další užitečné funkce aplikací z rodiny Office 365 – tentokrát se podíváme na Teams. Tato služba získává ve firmách čím dál větší oblibu. Následujícími tipy si můžete práci s ní výrazně ulehčit.

Upozornění na nový úkol

Pro plány přidané do některého týmu v Teams dostanete upozornění na nový úkol. Jakmile vám kolega přiřadí úkol dostanete upozornění. Notifikace na nový úkol se objeví v záložce aktivity. V upozornění se dozvíte:

 • – Název úkolu
 • – Kým byl úkol přiřazen
 • jakém plánu byl úkol vytvořen
 • – Odkaz na úkol

Notifikace na úkol se zobrazuje ve všech verzích Teams. Nezáleží, jestli používáte aplikaci na počítači nebo Androidu či iOS. Upozornění fungují na počítačích i mobilních platformách.

Přispívání do Teams přes email

Jsou věci, se kterými se chcete podělit do Teams, ale přišly e-mailem. Každého v tuto chvíli napadne, že obsah zprávy jednoduše zkopíruje do kanálu pomocí Ctrl+C a Ctrl+V. U textových zpráv to je rychlé a snadné, jenomže většinou má e-mail i přílohy, a ty je třeba uložit do počítače – třeba na plochu. Z plochy je zase musíte přesouvat do Teams.

Každý kanál v Teams má svoji unikátní e-mailovou adresu. Tu získáme klepnutím na tři tečky u kanálu a Získat emailovou adresu. Dostanete e-mailovou adresu, která je kombinací číslic a písmen. Pro příště si ji Outlook bude pamatovat. Bude mít v našeptávači jméno ve formátu <Název týmu> – <Název kanálu>.

Obrázek 1: Získání emailové adresy týmu

Obrázek 1: Získání emailové adresy týmu

Skrytí některých týmů v Teams

V organizaci je běžné, že jste součástí několika týmů, ale nejste aktivními přispívateli. Potřebujete mít jenom přístup k souborům nebo přidáte příspěvek zřídkakdy. Tým může mít mnoho kanálů a zabírá velkou plochu postranního panelu.

Nově můžete nepoužívané týmy skrýt. Stále máte přístup k celému obsahu v týmu, funguje i přidávání příspěvků, úkolů … zkrátka vše. Tým se přesunul pod nenápadnou položku Skryté týmy pod posledním týmem. Skrytí týmu provedete klepnutím na tři tečky u týmu a zvolením Skrýt v kontextové nabídce. Zobrazení týmu se provede stejně, jenom místo tlačítka Skrýt vyberete Zobrazit.

Žádost o přidání člena do týmu

Novinkou v Teams je pozvání člena od jiného obyčejného člena Týmu. Do teď mohl přidávat do týmu lidi pouze vlastník týmu. Od nové verze může zvát členy kdokoli, ale pozvánka podléhá schválení. Žádost musí být schválená vlastníkem týmu. Postup je stejný jak přidání člena vlastníkem.

Obrázek 2: Žádost o přidání členů

Obrázek 2: Žádost o přidání členů


V případě zájmu o více informací o Office 365 či službě Teams nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

 

Červnové Office tipy

Microsoft v rámci předplatného Office 365 přichází neustále s novinkami a vylepšeními. Dnes se podíváme na užitečné funkce v Outlooku, které ne každý zná.

Funkce Nerušit (Android)

V dnešní době jsme všichni online prakticky neustále. E-maily chodí de facto stále, ale čas od času chceme mít klid a soustředit se na konkrétní úkol. Android aplikace umí nastavit období klidu na neurčito, na hodinu nebo do dalšího dne na začátek pracovní doby. Mimo tohoto přepínače je možné omezovat oznámení v pravidelný čas – o víkendu, v pracovní době nebo při schůzkách v kalendáři.

Nastavení funkce nerušit:

 • Menu -> Zvoneček u emailu -> Nastavení funkce nerušit -> Potvrdit v pravém horním rohu

 

Skener dokumentů a tabulí

Tato funkce, která automaticky ořízne a vyrovná vyfocený dokument nebo tabuli, je známá z aplikace Office Lens. Nyní je k dispozici přímo v Outlooku jak pro Android, tak pro iOS zařízení. V rozepsané e-mailové zprávě vyberte fotoaparát, zvolíte požadovaný objekt (Dokument, Fotka, Tabule) a vyfotíte ho. Následně můžete udělat drobné úpravy, jako je jeho otočení, oříznutí a přidání poznámky pomocí malování, například označení důležité informace v dokumentu.

Chcete-li využít lépe svůj chytrý telefon, přečtěte si více o možnostech aplikace Office Lens v tomto článku.

Obr. Výběr režimu focení v systémech Android

Obr. Výběr režimu focení v systémech Android

 

Profesionální snímky prezentace

Prezentace dnes vytváří každý. Chcete svůj produkt představit zákazníkovi, prezentovat dosažené výsledky vedení nebo cokoli jiného. Trápíte se při vytváření líbivého designu? Už nemusíte! V PowerPointu existuje funkce Návrhy designu, která celou grafickou práci udělá za vás.

Z obyčejného snímku s bílým pozadím a textem vytvoří líbivou prezentaci doplněnou o symboly a sladěnou grafikou.

Výsledek takového automatického designu může vypadat způsobem jako na předchozích dvou obrázcích. Tyto dva designy samozřejmě nejsou jediné, které najdete. V závislosti na textu umí PowerPoint i generovat časovou osu.


V případě zájmu o více informací o Office 365 a Outlooku nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

 

Integrace Planneru a Outlooku s Microsoft To-Do

Microsoft vypustil do světa novinku v podobě integrace To-Do s aplikací Microsoft Planner. Od dubna 2019 tak máte úkoly z Outlooku i Planneru vždy při sobě v aplikaci To-Do.

To-Do je aplikace, pomocí které si můžete organizovat své úkoly. Ty mohou být jak pracovního, tak osobního charakteru. Můžete si vytvářet různé logické skupiny úkolů a také konkrétní skupinu úkolů sdílet s dalšími lidmi. Aplikace Microsoft To-Do je dostupná pro počítače a chytré mobilní telefony iPhone a Android. Vždy po otevření aplikace se připomínají úkoly, které máte nedokončené. Na hlavní stránce jsou vždy úkoly na daný den.

Přidávání úkolů je intuitivní pomocí tlačítka plus vpravo dole. K úkolu lze přidat termín splnění, připomenutí a třeba i více kroků v rámci jednoho úkolu. Nově umí aplikace zobrazovat úkoly z Planneru. K seznámení se s Plannerem jsme vytvořili demo k zavedení GDPR.

Všechny úkoly vytvořené v Outlooku nebo Planneru se zobrazují v To-Do. Pro integraci není třeba nic dělat, vše se děje automaticky. Jakmile v Planneru někdo vytvoří úkol a přidělí mi ho, zobrazí se mezi plánovanými úkoly. Stejným způsobem fungují úkoly v Outlooku.

 1. Přepnu se v liště pod e-maily z pošty na úkoly
 2. V horní liště zvolím nový úkol
 3. Vyplním předmět, čas a podrobnosti
 4. Uložím úkol

Spojení Outlooku a To-Do funguje i obráceně. Outlook zobrazuje úkoly zadané v To-Do. Označit úkol jako splněný můžete také v jakékoli aplikaci. Stav úkolu se bude synchronizovat napříč všemi aplikacemi.

Máte jenom licenci Office 365 Business Essential a využíváte on-line verzi Outlooku?  Integrace funguje i v něm. Pro správnou funkčnost si musíte zapnout New Task modul v nastavení (toto platí v době publikování tohoto článku, do budoucna bude automaticky zapnuto).

V případě, že nechcete mít stejný seznam úkolů v jednotlivých zařízeních a chcete mít v každém zařízení úkoly samostatně, lze to nastavit. Integraci napřič aplikacemi lze vypnout v nastavení aplikace To-Do. Od té chvíle budou úkoly vedeny samostatně.

Tip:
Pro Windows existuje i verze To-Do pro desktop. Stáhnete ji z Microsoft Store. Větší prostor na monitoru poskytuje snadnější orientaci v aplikaci. Vyzkoušejte si, jestli  vám více vyhovuje na desktopu To-Do nebo Outlook.

Přečtěte si více o aplikaci Microsoft To-Do .


V případě zájmu o více informací pro využití ve firemním prostředí nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.