Jak na migraci z IceWarp Serveru do Office 365

Pokud plánujete migrovat vaši poštu a další data z mailového serveru IceWarp do moderní cloudové platformy Office 365 čeká vás relativně složitá cesta. Výsledek však stojí za to, pojďme se tedy podívat, jak přesun zařídit.

Nejjednodušším řešením je využití nástroje třetí strany, v našem případě jde o IceWarp Server to MS Exchange Server Migration Tool. Ten řeší všechny problémy, které při migraci mohou nastat a do Office 365 přenáší celé e-maily i s přílohami.

Jeho hlavní funkce jsou:

 • Možnost migrace z IceWarp do Exchange bez ztráty informací
 • Několik typů souborů pro uložení dat z mailů (přílohy, obrázky, …)
 • Pokročilé filtry pro výběr pošty k migraci
 • Dodržení formátování zpráv a hierarchii složek.

Hlavní problém celé migrace spočívá v odlišném formátu souborů, který obě dvě strany používají. IceWarp navíc neobsahuje žádný oficiální nástroj pro export dat. S využitím externího nástroje můžete však celý proces dokončit za pár minut. Stačí postupovat těmito kroky:

 • Spustit migrační nástroj
 • Zvolit složku e-mailů
 • Jako formát uložení dat vyberte PST
 • Spustit migraci

Po dokončení migrace je potřeba ještě provézt několik dalších kroků. Ty jsou v angličtině popsány zde:

 1. http://ref.bitrecover.com/import-pst-emails-to-exchange-first-method/
 2. http://ref.bitrecover.com/import-pst-emails-to-exchange-second-method/

Více informací o nástroji IceWarp Server to MS Exchange Server Migration Tool najdete v galerii Office 365 aplikací.

V případě, že máte zájem o pomoc s migrací či o více informací o službě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

 

Pozor na spoofingové a phishingové útoky spojené s Office 365

S rozšiřováním služby Office 365 se začínají útočníci zaměřovat častěji na její uživatele, což je z jejich pohledu logické. Scénář je podobný jako u jiných spoofingových a phishingových útoků. Příjemce e-mailu dostane zprávu, která na první pohled vypadá jako od IT oddělení nebo od Microsoftu. Ve skutečnosti se ale snaží přimět příjemce zprávy, aby kliknul na odkazy ve zprávě. Ty ale nesměřují k žádnému nastavení nebo potvrzení, ale snaží se zlákat příjemce na stránky, které mohou případně ohrozit uživatele, ať již zadáním přihlašovacích údajů nebo instalací nežádoucího softwaru.

Jak se proti tomu bránit?

 1. Zásadně neklikat na tyto odkazy.
 2. Informovat IT oddělení o této situaci, tak aby dali informaci i ostatním uživatelům.
 3. Když si nejsem jistý, zda se jedná o phishing, dojdu se zeptat na IT oddělení. Je lepší se ujistit než následně řešit vzniklé problémy.
 4. Jestliže se jedná o první případ, kdy jste obdrželi takovou zprávu, jděte informovat IT oddělení, jestli skutečně něco takového posílalo a jak máte postupovat. Jděte se zeptat i v případě, kdy zpráva vypadá věrohodně, včetně jména a e-mailové adresy odesílatele. I toto se dá podvrhnout.

Jak poznám, že by se mohlo jednat o podvržený e-mail?

 1. Odesílatel zprávy je neznámý člověk.
 2. Jedná se o první verzi podobného e-mailu, nic takového pravidelně nechodí a není vyžadováno ze strany IT oddělení.
 3. Zpráva obsahuje chyby, jako jsou překlepy, hrubé chyby, zejména u českých zpráv je toto většinou jasnou indikací. Může se také jednat o strojový překlad a pak je ze zprávy patrné, že je něco v nepořádku.
 4. Zpráva používá různé logotypy Microsoftu nebo vaší firmy/organizace, ale často jsou patrné nějaké chyby. V příkladu níže se jedná například o chybějící a extra mezeru ve slově Office 365.
 5. Ve zprávě jsou uvedena ujištění, například že se jedná o Důvěryhodný zdroj apod.

Ukázka spoofingového e-mailu:

Služba Office 365 monitoruje a snaží se zachytit podobné typy útoků. Nicméně nic není 100% a je proto dobré si zachovat obezřetnost a v případě, že se s něčím podobným setkáte, raději se zeptat IT oddělení, jak postupovat.

V případě, že máte zájem o nastavení spamového filtru ve službě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Proč používat Power BI Premium?

Společnost Microsoft aktuálně nabízí platformu Power BI ve dvou základních verzích – klasické a Premium. Jak se mezi sebou liší a v jakém případě by měla vaše organizace zvolit plán Power BI Premium?

Power BI zahrnuje analytické nástroje, které zajistí přehled o vaší firmě. Napojení na vaše data z různých zdrojů a jejich rychlé zpracování vám umožňuje zobrazit okamžité a aktuální analýzy. Výstupy jsou dostupné v internetovém prohlížeči nebo v libovolném mobilním zařízení. Jednotliví lidé si mohou snadno přizpůsobit analýzy svým potřebám.

Verze Power BI Premium je jednoduše řečeno licenční plán, který pokrývá limitace předchozí nejvyšší verze Power BI Pro. Navíc ho však překonává a přináší vlastní zajímavé novinky. Nejlevnější verze Premium je aktuálně nabízena za 4 200 Eur (asi 110 000 Kč), nebojte se však na první pohled vyšší ceny, vzhledem k funkcím a novým vlastnostem je oprávněná.

Power BI Premium je takzvaný doplňující licenční plán. To znamená, že je pouze na vás, zda ho použijete. Pokud o něm přemýšlíte, v další části článku vám představíme jeho nejzajímavější vlastnosti.

Dedikované Power BI zdroje

První a nejdůležitější funkcí Power BI Premium je to, že nabízí dedikované zdroje – kapacitu, jádra i procesní jednotky. Klasické verze Power BI – Free a Pro publikují obsah na sdílené servery. Ty jsou sice vysoce výkonné, ale ne dedikované. S verzí Premium si vše vyberete a nakonfigurujete podle vlastních představ.

Podpora větších datasetů

S Power BI Premium můžete zvýšit svoji kapacitu až na 100TB. Jednotlivé modely pak mohou mít až 50 GB (v budoucnu více). To znamená, že si pro vaše BI řešení nemusíte jinde doplácet SQL server nebo jinou databázi.

Častější obnova datasetů

S verzí Free můžete obnovovat vaše datasety jednou za den. Premium toto zvyšuje až na 48x denně. Navíc můžete frekvenci obnovy nastavit až na minuty.

Power BI Report Server

Další velice zajímavou funkcí je možnost hostovat vaše reporty na on-premise serverech. Power BI Report Server řeší jeden z nejvíce kritizovaných problémů Power BI – hostování reportů pouze na dodávaném cloudovém řešení.

Cena Power BI Premium je samozřejmě také důležitým tématem. Cenovka 4 200 Eur může dost lidí odradit. Microsoft proto nabízí kalkulačku, která vám pomůže najít vhodnou cenu podle vašich požadavků. V základu je cena odvozena zejména od počtu vývojářských účtů, počtu častých účtu a počtu čtenářů. Proč se tyto počty řeší jednotlivě je zejména z důvodu výpočtu potřebných jader.

Podívejme se na příklad. Představte si organizaci s 10 000 uživateli. Z tohoto počtu je jich 300 vývojářů (vytváří a aktualizují reporty), zbytek reporty pouze konzumuje – 4 800 častých uživatelů a 4 800 občasných. V kalkulačce nám pak vychází cena $32.000.

Pokud se vám i nyní cena zdá vysoká, berte v potaz, že zakoupení 10 000 klasických Power BI Pro plánů by stálo asi třikrát tolik ($100.000). Za čtenářské účty se navíc nic neplatí. Navíc k tomu všemu dostanete ještě Power BI Report Server, tedy možnost hostovat reporty na on-premise řešení.

Z příkladu výše je krásně vidět, že verze Premium se vyplatí zejména firmám s vysokým počtem uživatelů. V tomto případě je nákup jednotlivých licencí několikanásobně dražší záležitost a hromadná licence Premium vyjde mnohem výhodněji.

Pokud máte zájem o další informace o Power BI, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


OneDrive pro firmy vs. SharePoint vs. Teams

Mám používat OneDrive? Mám používat SharePoint? Na co mám dva cloudy? To jsou otázky, s kterými se často setkáváme. V Office 365 existují dva typy uložiště souborů, kam mohou uživatelé nahrávat svoje soubory. Obě uložiště mají své opodstatnění.

OneDrive pro firmy

OneDrive je uložiště určené pro pracovní dokumenty daného uživatele, které jsou potřebné primárně jenom pro něj. Většinou s těmito dokumenty nikdo další nepracuje. V případě potřeby může souboryOneDrive sdílet s ostatními uživateli. Každý uživatel získává úložiště o velikosti 1 TB. To lze využít k několika účelům. Automatické zálohování souborů, kde uživatel pracuje obvyklým způsobem se svými soubory a složkami a služba OneDrive se postará o jejich uložení na server OneDrive pro firmy. Druhým účelem je synchronizace složek a souborů na více zařízení uživatele (počítače, telefony, tablety), včetně možnosti přistoupit k těmto souborům pomocí internetového prohlížeče z libovolného zařízení.

SharePoint

SharePoint je uložiště pro soubory využívané více uživateli. SharePoint uložiště můžeme přirovnat k síťovým diskům, kam pracovníci ukládají obsah, který má být přístupný pro všechny nebo skupinu uživatelů. Pro každou složku souborů můžete nastavit, kdo k ní má přístup a kdo nikoliv. Výhodou SharePointu je možnost nastavit u jednotlivých knihoven více správců. Tím docílíte zastupitelnosti v rámci organizace, například v případech, kdy je vlastník knihovny na dovolené nebo mimo dosah, takže nemůže změnit parametry sdílení. I toto uložiště se dá synchronizovat s počítačem a dalšími zařízeními, ale není to vždy doporučený scénář a je dobré se zamyslet, jak bude tato funkce využívána. Při úpravě souboru na počítači bez připojení k internetu jedním uživatelem a úpravou dokumentu druhým uživatelem, může dojít ke vzniku dvou verzí dokumentů, které je pak potřeba řešit. Uživatel pak musí rozhodnout, kterou verzi souboru zachová.

Teams

Další aplikací, kde jsou soubory v cloudu, je Microsoft Teams. Teams není další cloudové uložiště pro soubory. Teams využívá jako uložiště pro soubory SharePoint, aplikace Teams na soubory v SharePointu jenom nahlíží.

Co je dobré o úložištích vědět

 • ▪ Každý uživatel služby OneDrive pro firmy má k dispozici 1 TB úložného prostoru. Tento prostor nelze zmenšovat ani zvětšovat na úkor jiných uživatelů v rámci organizace.
 •  Každá organizace získá 1 TB úložného prostoru ve službě SharePoint Online + 10 GB za každého uživatele. Organizace s 50 uživateli má tedy k dispozici 1,5 TB úložného prostoru. V případě potřeby je možné dokoupit další úložný prostor.
 • ▪ Dokumenty uložené na SharePointu i OneDrivu pro firmy podporují verzování dokumentů. To znamená, že v případě změn je možné vrátit se k předchozí verzi dokumentu.
 • ▪ OneDrive pro firmy umožňuje vrátit celé úložiště do předchozího stavu, a to po dobu 30 dnů. Tato funkce se hodí ve chvíli, kdy dojde například k útoku na počítač a zašifrování souborů, s následným požadavkem na výkupné za jejich dešifrování. Uživatel má tak možnost vrátit celé prostředí do stavu před tímto útokem a riskuje tak pouze ztrátu omezeného počtu souborů.

V případě, že budete potřebovat poradit, jaké úložiště na co zvolit, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu info@artex-is.cz nebo pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Co je to ten tenant?

Slovo, které se objevuje v mnoha článcích o Office 365. Při hledání řešení problému je používáno i v každém návodu. Tento článek vám tento pojem vysvětlí.

Tenant (v překladu nájemník, uživatel), je označení, které používá Microsoft pro identifikaci firmy/organizace v cloudových službách. Při zakládání cloudové služby Microsoftu si vytvoříte tzv. „Účet organizace“. Tímto účtem se pak přihlašujete do prostředí, ve kterém spravujete vaše cloudové služby. S účtem organizace jsou pak spojené veškeré informace, jako jsou domény, uživatelé, zakoupená předplatná ke službám a další.

Globální administrátor

Člověk, který zakládá tenant, se automaticky stává tzv. Globálním správcem (Global administrator). Tato role umožňuje nastavovat všechny parametry služeb a také přidávat další uživatele, včetně definování jejich rolí. Jedná se o důležitou roli. Naše doporučení je, aby v rámci větších organizací existovalo více lidí s rolí globálního administrátora. Jedná se zejména o možnost zastoupení, v případě nepřítomnosti. V případě menších organizací, kde je správa IT převedena na externího IT dodavatele, je vhodné udělit práva globálního administrátora také tomuto dodavateli. Běžný je scénář, kdy majitel/jednatel menší firmy je jedním z globálních administrátorů a druhým je pak interní nebo externí IT člověk, který se o službu stará. Podrobný popis rolí správců v Office 365 najdete v tomto článku.

Výběr názvu tenantu

Při zakládání účtu organizace budete vyzváni k výběru jména tenantu. Jedná se o doménu třetího řádu (ukázka: nazevtenantu.onmicrosoft.com), kde máte možnost výběru textového řetězce „nazevtenantu“. U obecných slov se stává, že tento název je již obsazený, takže občas musíte zvolit alternativní název. Název vybírejte s rozmyslem. Nelze jej později změnit a je vidět ve všech URL adresách při sdílení čehokoli.

Doména tenantu a vlastní domény

V případě, že nemáte koupenou vlastní doménu, budou se uživatelé přihlašovat ke cloudovým službám Microsoftu pomocí loginu jmeno@nazevtenantu.onmicrosoft.com. To může být pro méně zdatné uživatele počítačů složité. Je proto žádoucí používat vaši doménu, na kterou jsou vaši lidé zvyklí. Stačí pak jen přiřadit v tenantu vaši doménu druhého řádu a vytvořit uživatele spojené s touto doménou. Uživatelé se pak přihlašují na stránce www.office.com nebo na stránce jiných služeb pomocí jejich běžné adresy. V případě, že budete používat službu Exchange Online, budou uživatelé používat jejich e-mailovou adresu i pro přihlášení do ostatních služeb. Domén, které máte navázané na svůj tenant může být více, například jmenofirmy.cz, jmenofirmy.com, jmenofirmy.eu apod.

V případě, že budete potřebovat poradit před zakládáním tenantu, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu info@artex-is.cz nebo pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Notifikace na hromadné mazání souborů na OneDrive a SharePoint

Může nastat situace, že dojde k hromadnému mazání souborů na OneDrive pro firmy nebo SharePoint uložišti v důsledku omylu nebo schválnosti. Do Office 365 přichází nová funkce, která vás na tuto skutečnost upozorní.

V případě, že k mazání souborů dojde, uživatele upozorní systém e-mailem. U OneDrive pro firmy přijde e-mail uživateli, že na jeho OneDrivu došlo ke smazání souborů. U SharePoint webu přijde upozornění vlastníkovi. V obou případech dostanou e-mailovou zprávu s odkazem, z kterého lze soubory obnovit do 30 dnů, u pracovních nebo školních účtů dojde ke smazání souborů z koše po 90 dnech (správce tenantu může toto výchozí nastavení upravit).

Notifikace nemají pevný počet souborů, při kterém zašlou upozornění. Office 365 zasílá upozornění při mazání více souborů za hodinu, než je obvyklé. V každém e-mailu, který je automaticky generován, je odkaz s možností zakázat posílání těchto upozornění.

Nasazení pro tenanty je plánované na konec září 2018. Funkci není třeba zapínat, spustí se automaticky.


Pokud máte zájem o další informace o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Jak propojit PowerBI s PHP

Platforma Power BI je soustava byznys-analytických nástrojů sloužící k analýze dat a sdílení souvisejících poznatků, které Vám zajistí přehled o Vaší firmě. Napojení na Vaše data z různých zdrojů a jejich rychlé zpracování umožňuje zobrazit okamžité a aktuální analýzy.

Jak však tuto platformu propojit s aplikací, běžící ve skriptovacím jazyku PHP?

Máme pro vás krátký a jednoduchý návod. Jak to funguje:

 • ▪ Vytvoří se aplikace v rámci MS Azure pro PowerBI.
 • ▪ V rámci PowerBI definujete uživatele, které mají mít k sestavě přístup.
 • ▪ Ve Vaší PHP aplikaci budou šifrovaně uloženy přihlašovací údaje k PowerBI pro každého uživatele.
 • ▪ Vy dáte seznam sestav (jejich ID), které chcete na webu zobrazit + určíte nám kde mají být.
 • ▪ My je tam velmi jednoduše přidáme tak, aby se vše správně vykreslilo.
 • ▪ Když se tam pak uživatel přihlásí a bude chtít sestavu zobrazit, na pozadí proběhne výměna autentifikačních údajů mezi PHP aplikací a PowerBI. Výsledkem bude autentifikační token.
 • ▪ Ten bude následně použit do vykreslovací části, kde se zobrazí konkrétní sestava. Ovšem pouze pod podmínkou, že tento přihlášený uživatel má právo sestavu vidět.

Výsledek (v našem případě je využita aplikace Salesman) v desktopu:

Pokud máte zájem o další informace o Power BI či přímo o propojení s PHP, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Microsoft Teams: Odstranění a obnova kanálu

předchozím článku o MS Teams jsme se věnovali správě a archivaci týmu. Dnes si povíme něco o kanálech a jak kanály můžeme spravovat, odstraňovat a zase obnovovat.

Kanál je místo, ve kterém jako tým pracujeme. Při vytvoření týmu se automaticky vytvoří kanál Obecné. V tomto prostoru jsou na začátku vytvořeny tři karty – Konverzace, Soubory a Wiki. Spoluprací v týmu vytváříte důležitý obsah. V jednom bodě je toho už příliš. V tento moment vytváříme nové kanály, protože projekty už potřebují vlastní prostor.

Po skončení projektu je čas kanál odstranit, abychom měli pořádek. Potřebujeme vidět pouze kanály, na kterých se teď pracuje. Když odstraníme kanál, všechno zmizí a ve správě uvidíme kanál v sekci Odstraněné kanály. Knihovna souborů je stále přístupná přes SharePoint.

Postup odstranění:

 1. Tři tečky u kanálu
 2. Odstranit kanál
 3. Potvrdit následné vyskakovací okno

V okně jste upozorněni, že se celá konverzace odstraní. Zjistíte-li, že v konverzaci bylo něco důležitého, není vše ztraceno. Kanál, ve kterém byla vedená konverzace stačí obnovit ve správě týmu.

Postup obnovy kanálu:

 1. Tři tečky u týmu
 2. Přejít na kartu Kanály
 3. Rozbalit sekci Odstraněné týmy
 4. Obnovit

Obnovený kanál se nezobrazí mezi oblíbenými kanály. Je v další nabídce 1 další kanál. Vše z kanálu se obnoví do původního stavu včetně konverzace. Hvězdičkou dostanete kanál zase mezi oblíbené.


Pokud máte zájem o další informace o MS teams nebo o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Microsoft Teams: Zaparkujte tým do archivu

Uživatelé služby Microsoft Teams mají starosti, co s týmem, který už nepotřebují. Nechtějí tým smazat, aby nepřišli o svá data, konverzace, soubory a další informace, které vznikly v průběhu projektu. MS Teams umožňují archivaci projektu.

Archivace je proces, který uzamkne tým. Od okamžiku archivace již nelze přidávat další konverzace, další karty. Volitelně lze pracovat se soubory na SharePointu nebo je nastavit, stejně jako zbytek týmu, jenom pro čtení. Nepřijdete ani o vyhledávání obsahu v týmech. Zůstává právo vlastníka na přidání a odebírání členů týmu.

Postup archivace:

 • ▪ V levé liště pod týmy se podíváme do nastavení ⚙
 • ▪ Ve správě týmů vyvoláme kontextovou nabídku -> Archivovat tým
 • ▪ Rozhodneme se, zdali necháme SharePoint knihovnu jenom pro čtení či povolíme úpravy
 • ▪ Archivovaný tým v seznamu týmů se označí symbolem archivu a přesune se pod aktivní týmy do rozbalovací sekce Více

Proces archivace smí provádět vždy pouze vlastník týmu, stejně tak přidávání a odebírání členů týmu. Kvůli správě archivovaných týmů doporučujeme tyto uživatele nemazat, v opačném případě je třeba se ujistit, že tým má i další vlastníky, kteří můžou daný tým dále spravovat. Proces obnovy je stejně snadný. Místo archivace v kontextové nabídce vyberete položku Obnovit tým.

Podobným způsobem lze pracovat i s kanály, to si ukážeme v některém z dalších článků, které budou věnovány aplikaci MS Teams.


Pokud máte zájem o další informace o MS teams nebo o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

Office Lens – skener vždy po ruce

OneNote je oblíbeným nástrojem pro tvorbu zápisků z porad, přednášek nebo schůzek se zákazníky. Poznámkový blok není omezen stránkami jako Word. Uživatel má svobodu ve vytváření textových oddílů kdekoli v prostoru. Většina lidí si z flipchartu opisuje informace, aniž by tušili, že Office má nástroj Office Lens, který je zbaví této práce. Office Lens je aplikace dostupná na mobilní zařízení Android, iOS a Windows a Windows Phone.

Když chcete k zápisu z porady přidat obrázek z tabule, pomocí aplikace Office Lens ji vyfotíte. Aplikace sama fotku ořízne, aby zůstala jenom tabule. Při focení z úhlu aplikace sama obrázek narovná. Při focení vizitek lze automaticky vytvořený kontakt uložit do telefonu nebo Outlooku.

Při focení vizitky i tabule je třeba dostat objekt do oranžového čtyřúhelníku, jak je vidět na obrázku. Je třeba aby byly zřetelné hrany, které chcete fotit. Pokud budete fotit bílou vizitku na bílém stole, s největší pravděpodobností se vám vizitku vyfotit správně nepodaří. Tabule by měla mít barevný rámeček.

Jak na první spuštění:

 • ● Stáhněte si aplikaci Office Lens z obchodu pro danou platformu
 • ● Zvolte typ objektu (Fotka, Dokument, Tabule, Vizitka), který chcete do OneNote přenést
 • Vyfoťte ho
 • ● Podívejte se, jestli je objekt vyfocen správně, případně udělejte opravu
 • ● Vyberte, jestli chcete obrázek uložit do galerie telefonu nebo OneNote
 • ● Pokud nejste přihlášeni k vašemu účtu Microsoft, přihlaste se
 • ● Obrázek se uloží do OneNote, máte-li k dispozici připojení k internetu

Zajímalo by vás více o aplikaci OneNote a jejím využití ve vaší firmě nebo organizaci? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme. Nabízíme školení, jak efektivně využít OneNote při každodenní pracovní agendě.


Pokud máte zájem o další informace o aplikaci OneNote či o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.